Австралија и Нов Зеланд ќе помогнат во гасење на пожарите во САД


188 пожарникари од двете земји ќе се вклучат во справување со шумските пожари во Калифорнија, Орегон и Вашингтон САД ќе добијат меѓународна помош во борбата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Калифорнија беснеат најголемите пожари во историјата, а синоќа пожарникарите поставиле барикади за да го сопрат пожарот кон проширување на илјадници домови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пожарникарите се борат со пожарот кој загрозува илјадници куќи во подножјето јужно од Лос Анџелес, за кој властите соопштија дека е подметнат. Ниту една куќа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 225 | | | веќе видена

Референдумот е за преименување во Северна Македонија, за Спогодбата со Грција, за промена на Уставот, нема гаранција за членство во ЕУ... Му благодариме на ...
сите 44 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австралија и Нов Зеланд ќе помогнат во гасење на пожарите во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: