Фрлени 45 тони сол на градските сообраќајници

13 копии

Општина Карпош почнува со санација на оштетените улици на својата територија со цел да се овозможи безбедно движење на граѓаните, велосипедите и моторните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Викендов се санираа ударните дупки во главниот град. Екипи на ЈП „Улици и патишта“ по налог на Град Скопјe викендов продолжија со санирање на ударни дупки на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Вардар ја продолжи победничката серија во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Стеауа Букурешт, 27-21 (15-11), истовремено поставувајќи нов клупски рекорд. ...
сите 122 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фрлени 45 тони сол на градските сообраќајници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: