Продолжен терминот на саемот на книгата во Охрид

Н У Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид известува дека поради големиот интерес на читателите Саемот на книгата денес и утре ќе биде отворен од 10 до 18 часот. ...
| | веќе видена | слични

НУ Библиотека „Григор Прличев“ и Матица Македонска организираат мини саем на книгата. Пет дена ќе трае мини саемот на кој ќе бидат презентирани повеќе од 200 ...
| | веќе видена | слични

Во Општина Виница 14 ученици од четирите деветолетки учествуваа на општинскиот натпревар „Млади библиотекари“ што по деветнаесетти пат го организираше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на програмските активности на библиотеката од Гевгелија насочени кон популаризација на книгата, во Месецот на книгата, денеска пред гевгелиската ...
| | веќе видена | слични

Во Месецот на книгата, во Гевгелија денеска пред гевгелиската читателска публика со свои творби се претставија 14 автори, членови на Друштвото на писателите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжен терминот на саемот на книгата во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: