Ејми Вајнхаус умре од масивен коктел од наркотици?

Причината за смртта на британската соул дива Ејми Вајнхаус е се уште непозната, а датумот на обдукцијата ќе биде определен утре, соопшти полицијата. 27-годишната Вајнхаус, добитничка на пет награди „Греми“, вчера беше најдена мртва во својот дом во Лондон, по повеќегодишна борба против зависноста од дрога и од алкохол. Британскиот магазин „People“ објави дека причина за смртта бил „масивен коктел“ од кокаин, хероин, екстази и анестетикот кетамин. Извори на списанието тврдат дека Вајнхаус била видена во петокот како ја купува дрогата од своите дилери. Инаку, анестетикот кетамин има широка употреба во медицината и ветеринарството но се злоупотребува и како наркотик а неговата хронична употреба најчесто доведува до проблеми со помнењето. Најчеста е мешавината на кетаминот и кокаинот наречена „CK1“. Доцна синоќа мајката на починатата пејачка рече дека верувала дека смртта на нејзината ќерка била „само прашање на време“, а последен пат се виделе 24 часа пред трагичната смрт. Британските медиуми наведуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Продажбата на албумите на Ејми Вајнхаус порасна 37 пати од петокот до саботата, кога беше објавена веста за смртта на пејачката, а овој тренд се очекува да продолжи и во наредните неколку дена Албумот „Back to Black“ повторно ги освои топ-листите Порастот на продажбата потсетува на случајот со Мајкл Џексон, чии синглови и албуми стигнаа до првото место на музичките топ-листи веднаш по неговата смрт. Моментално на светските топ-листи владеат токму албумите на покојната Ејми Вајнхаус. Нејзините обожаватели побрзаа да ги симнат од Интернет двата албуми, откако 27-годишната светски позната британска пејачка беше пронајдена мртва во нејзиниот стан во Лондон. Вајнхаус постхумно завладеа и со топ-листите на „Ајтјунс“ со албумот „Back to Black“ од 2006 година, со кој освои пет награди „греми“ и стана светска ѕвезда. Албумот од 2006 година на Ејми го исфрли од првото место остварувањето „21“ на надежната британска пејачка Адел. Секогаш проблематичната Вајнхаус, која снимаше под капата на студиото „Јуниверзал“, го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британската пејачка Ејми Вајнхаус денеска ќе биде погребана во присуство на семејството и блиските пријатели, но местото и времето на одржување на погребот нема да бидат објавени, соопшти портпаролот на нејзиното семејство. Безживотното тело на пејачката е пронајдено во саботата во нејзината куќа во Лондон. Засега не е утврдено што било причина за нејзината смрт, но се шпекулира за тоа дека би можело да биде „јак коктел“ од неколку наркотици, имајќи предвид дека Ејми веќе долго време се бореше со зависноста од алкохол и дрога. Меѓутоа, полицијата соопшти дека во нејзината куќа не се пронајдени наркотици. Бидејќи со аутопсијата не е утврдена причината за нејзината смрт, потребни се натамошни токсиколошки анализи, чии резултати би можеле да се чекаат и еден месец. Ејми е родена во 1983 година во еврејско семејство, а еврејските обичаи наложуваат телото на починатиот да се погреба што побрзо.
| | веќе видена | слични
2 копии

Погребот на соул дивата Ејми Вајнхаус која трагично го заврши својот живот на 27 годишна возраст, ќе се одржи денес. На погребот ќе присуствуваат само членови на семејството и нејзините најблиски пријатели, и истиот ќе биде затворен за јавност. Таа ќе биде кремирана во “Горлдерс Грин“ во северен Лондон, по црквената служба. Нејзините родители Мич и Џенис Вајнхаус ќе запалат свеќа пред куќата во која живеела Ејми која сега стана мека на нејзините фанови од целиот свет. Секојдневно откако почина, нејзиниот дом го посетуваат тажни обожаватели и носат предмети на кои пишуваат пораки за нивната сакана Ејми. Таа се придружи на бесмртните рок легенди од клубот на славните 27 годишни, кои го напуштија овој свет, така што големата шанса да стане уште пославна по својата смрт како што е случајот со Џенис Џоплин, Џим Морисон, Џими Хендрикс.
| | веќе видена | слични
4 копии

Погребот на британската пејачка Ејми Вајнхаус ќе биде денеска, а на него ќе присуствуваат само семејството и блиските пријатели, наведе портпаролот на семејството. Тој додаде дека времето и местото на погребот на пејачката нема да бидат јавно соопштени. Ејми Вајнхаус беше пронајдена мртва во саботата во својот стан во северен Лондон. Таа со години се бореше против зависноста од дрога и алкохол. Вчера објавената аутопсија во Лондон не ја утврди причината за смртта на Ејми, а полицијата најави дека ќе бидат спроведени и токсиколошки анализи чии резултати се очекуваат за две до четири недели. Полицијата соопшти дека смртта на пејачката ја смета за „неразјаснета“, но не и сомнителна, со оценка дека невкусни се претпоставките дека Ејми Вајнхаус умрела од преголема доза дрога.
| | веќе видена | слични

Во тајност, без да се објави точното време и местото на погребот, денеска ќе биде погребана славната британска пејачка Ејми Вајнхаус. Погребот на британската пејачка Ејми Вајнхаус ќе биде денеска, а на него ќе присуствуваат само семејството и блиските пријатели, наведе портпаролот на семејството, додавајќи дека времето и местото на погребот на пејачката нема да бидат јавно соопштени. Сепак, англиските медиуми наведуваат дека најверојатно Ејми ќе биде погребана во Golders Green, северен Лондон, како и дека родителите ќе ја исполнат желбата на Ејми да биде кремирана, а пепелта ќе биде помешана со онаа на нејзината баба, Синтија , која умре од рак, во 2006 година, пренесува Сан. Засега не е утврдено што беше причина за нејзината смрт, но се шпекулира за тоа дека би можело да биде „јак коктел“ од неколку наркотици, имајќи предвид дека Ејми веќе долго време се бореше со зависноста од алкохол и дрога. Меѓутоа, полицијата соопшти дека во нејзината куќа не се пронајдени наркотици. Полицијата соопшти дека ...
| | веќе видена | слични

Обдукцијата на телото на пејачката е завршена и сега ќе се прават дополнителни токсиколошки тестирања. Лондонската полиција обелодени дека обдукцијата не ја покажала причината за смртта на Ејми Вајнхаус. Според полицијата ќе се прават токсиколошки тестирања кои можат да траат две до четири недели. Семејството на Вајнхаус сака што побргу да ја погреба Ејми во согласност со еврејските обичаи. Нејзиниот татко Мич им се заблагодари на бројните фанови кои се собираат пред нејзиниот дом. - Не можам да ви кажам колку ова ни значи. Скршени сме и тешко наоѓам зборови, ви благодарам што дојдовте – рече тој. Во меѓувреме, таблоидите објавуваат дека поранешниот сопруг на Ејми, Блејк, нема да добие ништо од парите на Вајнхаус затоа што таа оставила тестамент во кој тој не бил спомнат. Нема да може ниту да присуствува на погребот на Ејми бидејќи не добил дозвола од затворот. Таткото на Ејми го смета Блејк за непожелен на погребувањето на неговата ќерка бидејќи го обвинува дека ја навикнал на пороците кои ...
| | веќе видена | слични

Погребот на британската пејачка Ејми Вајнхаус (27) која во саботата попладне беше пронајдена мртва во својот дом во Камден Сквер во северен Лондон ќе биде одржан денес, соопшти портпаролот на семејството Вајнхаус. Погребната церемонија која ќе се одржи по традиционалните еврејски обреди бидејќи двајцата родители на пејачката се Евреи ќе биде затворена за јавноста и на неа ќе присуствува само семејството на Ејми и најблиските пријатели. Некои од британските медиуми објавија дека семејството планира да ја кремира пејачката а нејзината пепел да ја измеша со пепелта на нејзината баба Синтија, која починала од рак на бели дробови пред 5 години. -Тие беа многу блиски, и се чини дека е вистинската работа што треба да се направи-изјавил извор близок на семејството. Тој додава дека Ејми ја идеализирала својата баба, пејачката која некогаш се забавувала со Рони Скот, што дури Ејми го имаше истетовирано нејзиното име на рамото. Резултатите од аутопсијаta која беше извршена денес не покажа конкретни показатели која е ...
| | веќе видена | слични

Гласноговорникот на семејството на Ејми Вајнхаус потврди дека погребот ќе биде одржан денеска, иако полицијата сè уште не ги објавила официјалните резултати од обдукцијата. Времето и местото на церемонијата не се објавени, бидејќи, како што е нагласено, ќе биде потполно приватна, само за членовите за семејството и најблиските пријатели. Погребот ќе биде извршен според еврејските обичаи. Обдукцијата на Вајнхаус е веќе завршена, но резултатите ќе бидат готови за две до четири недели. Полицијата изврши целосен претрес на нејзината куќа и таму не е пронајдено ништо сомнително што би можело да биде причина за смртта. Извор близок до полицијата изјавил за магазинот „Сан“ дека Ејми веројатно била мртва шест часа пред обезбедувањето да ја најде. Еврејската традиција налага погребот да се изврши најбрзо што може, инаку оние што нема така да постапат ќе ги најде Божјо проклетство. Ејми ќе биде погребана веднаш кога телото ќе биде предадено на нејзиното семејство. По погребот, поблиското семејство на Ејми ќе помине ...
| | веќе видена | слични

Погребот на Ејми Вајнхаус, која беше пронајдена мртва во нејзиниот дом во Лондон во саботата, ќе се одржи денеска во кругот на нејзиното семејство и најблиските пријатели. Телото на британската пејачка беше вратено на нејзиното семејство, откако по извршената аутопсија не беше утврдена причината за смртта. Според еврејската традиција, телото на 27-годишната пејачка треба да биде оставено да почива во мир, што е можно побрзо. Портпаролот на семејството не откри детали за местото на погребот, церемонијата, ниту за времето во кое таа ќе се одржи. Домот на семејството на Ејми се наоѓа во северниот дел на Лондон. Истрагата за причините на смртта е отворена. Од полицијата соопштија дека токсиколошките резултати се очекуваат не порано од две до четири недели. (Крај)
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 160 | | | веќе видена

Ова тесто е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ејми Вајнхаус умре од масивен коктел од наркотици?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: