Од продавницата му фалеле чоколади, а кога го открил крадецот не можел да си поверува на очите


2 копии

Во еден локален маркет во Торонто на сопственикот постојано му фалеле чоколади, а крадецот не можел да го открие со месеци. На крајот, тој се сетил да постави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата и велешкото Основно јавно обвинителство сѐ уште ги утврдуваат причините за несреќата што се случи на автопатот Скопје-Велес, во која беа повредени ...
сите 261 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 162 | | | веќе видена

Жители од неколку села кои гравитираат околу депонијата Русино, синоќа го блокираа транспортот и депонирањето на комунален смет од тетовскиот регион. Тие се ...
сите 164 | | | веќе видена

Семејството на 7-годишниот Џулијан Кадман, кој исчезнал по нападот во Барселона, потврдило дека тој загинал во терористичкиот напад. Вчера била објавена веста ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од продавницата му фалеле чоколади, а кога го открил крадецот не можел да си поверува на очите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: