Даниел Кајмакоски е победник на X-Фактор


7 копии

Даниел Кајмакоски е победник на регионалното музичко шоу Х Фактор Адриа. Тој во завршницата се бореше со Тамара Милановиќ и се претстави со две песни. Ја пееше „The Hardest Thing“ од Тоше и песната со која се појави за прв пат на ова шоу Red од Daniel Merriweather. Тамара се претстави со „Run“ од Леона Луис, и таа исто како и Даниел ја пееше песната со која прв пат ја изведуваше „Don’t You Remember“ од Adele. Публиката одлучи токму нашиот претставник Даниел Кајмакоски да биде победник. А и жирито имаше само пофални зборови за него. Драго ми е да помина се во најдобар ред сепак публиката е таа која што одлучи, рече Жељко. Супер е тоа што ги пееја песните со кои се прославија, рече Емина. Даниел денеска „развали“, се гордеам и со него и со Тамара, додаде Кики. А Кристина исто така со воодушевување зборуваше за Даниел. Toj вечерва прво настапи со „Sex on fire“ од Kings Of Leon: Потоа ја пееше „Angels“ од Роби Вилијамс:
| | веќе видена | слични

Според неговиот ментор, Жељко Јоксимовиќ, Даниел го заслужил триумфот. -Даниел од самиот старт беше фаворит и ја заслужи победата. Не сакав како Кристина да се изјаснувам на почетокот. Ако Даниел ме побара, ќе работам со него. Ова е значајно искуство и за натпреварувачите и за нас менторите. Никогаш не сум бил подржувач на овие натпреварувања, но мислам дека за „Икс Фактор” ќе има многу убави зборови, вели Јоксимовиќ. Емина Јаховиќ пак, вели дека ја очекувала неговата победа. -Не сум изненадена од победата на Даниел, затоа што од самиот почеток знаевме дека има големи шанси затоа што е најдобар вокал. Се случуваше додека го гледав на сцената, да имам влијание дека залутал во натпреварувањето и дека е само гостин затоа што секоја изведба му беше одлична. Моментално соработувам со своите момци, а со Даниел со задоволство би работела. За Кики Лесендриќ, Даниел се покажал дека е „профи”. -Според моето мислење, победата на Даниел беше очекувана затоа што тој долго беше најстабилен и најсериозен кандидат. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во неделата бевме сведоци на еден момент кој се запиша во историјата! Македонец, кој целиот живот се обидувал да се издигне благодарение на неговите гласовни способности, конечно заслужено победи во најголемото балканско музичко шоу X-Factor! Луѓе од цела Македонија, па дури и од Србија гласаа за него со цел тој да победи! Речиси целата „Комбанк Арена“ врескаше секогаш кога Даниел настапуваше, а кога Жељко го праша дали би останал во Белград и Даниел одговори потврдно, публиката буквално „збесна“! Ние успеавме на кратко да му поставиме неколку прашања, а тој и покрај еуфоријата искрено и низ солзи го сподели она што му лежеше на срце. - Многу сум среќен и возбуден...Не ми текнуваат зборови...го чекав овој момент кога мајка ми и татко ми ќе бидат горди...Се чувствувам многу добро, беа првите зборови на Даниел. Кои се твоите идни планови? - Прво, сакам да се соземам од победата и да одморам барем два дена. Да се видам со моите родители, кои вечерва се тука и се горди на мене. Јас верувам дека еден ден ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Првиот победник на регионалното мучико шоу Икс Фактор Даниел Кајмакоски во наредниот период го очекуваат многу проекти и работа. Даниел ќе патува со Кики Лесиндриќ во САД, во план е и снимање на првиот сингл, кој ќе го направи неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ. Македонската гордост за спрскиот курир изјави дека бил исфрлен од музичко училиште бидејќи професорот сметал дека нема талент. - Се запишав во Музичка гимназија, која морав да ја напуштам после година дена. Мојот професор сметаше дека немам доволно слух за музика. Ги посоветува моите родители да ме запишат во друго училиште. После извесно време ми се извини и ме повика на вечера, раскажал Даниел.
| | веќе видена | слични

Победникот на шоу-програмата „Икс фактор“ Даниел Кајмакоски во наредниот период го очекува многу работа. 29-годишниот Македонец, кој пораснал во Виена, ќе оди на турнеја по земјите во регионот, ќе патува со Кики Лесендриќ во САД, а во план е и снимањето на првиот сингл, кој како што стојат работите засега, ќе го прави неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ. Во разговорот за српски „Курир“ Даниел ги сумира впечатоците од суперфиналето и открива дека своевремено е исфрлен од музичкото училиште бидејќи просфесорт сметал дека не е талентиран, одговара на прашањето дали е наследник на Тоше Проески и како се навикнува на големата популарност. Какви се првите впечатоци по победата? - Се чувствувам фантастично и среќен сум. Верував дека можам да победам, иако конкуренцијата беше многу силна. Секој од суперфиналистите имаше поеднакви шанси за триумф. Целиот живот го чекав овој момент и сметам дека ова е само увод во нешто убаво. Моите родители се многу горди на мене и мило ми е што тие се среќни. Дали е точно дека си ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Даниел Кајмакоски, кој победи на популарното музичко шоу Икс Фактор, освоил 70 проценти од вкупниот број на гласови. Според информациите до кои дојде Телеграф.мк, човек од продукцијата кој сакал да остане анонимен вели дека не може со сигурност да ја потврди оваа информација која проструи во јавноста, но дека и тој слушнал за истата. За потсетување, Даниел синоќа заврши со песната со која и го започна натпреварувањето на Икс-Фактор и ги освои симпатиите од публиката.
| | веќе видена | слични
3 копии

Нашиот претставник Даниел веднаш по победата на Х Фактор, ќе тргне на турнеја низ земјите во регионот. Тој ќе патува со Кики Лесендриќ во САД, а во план е и снимањето на првиот сингл,кој ќе го работи со неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ. Во интервју за српски Курир Даниел ги сумира впечатоците од суперфиналето. „Се чувствувам фантастично. Среќен сум. Верував дека можам да победам, иако конкуренцијата беше жестока. Секој од суперфиналистите ги имаше истите шанси да триумфира. Цел живот го чекав овој момент и мислам дека ова е само почеток на нешто многу убаво. Моите родители се многу горди на мене и мило ми е што се среќни“, вели тој. Даниел се запишал во средното музичко училиште, кое морал да го напуштам по само шест месеци. Еден професор сметал дека не е доволно талентиран за музика. „Ја советуваше мојата мајка да ме отпише. По некое време ми се извини и ме покани на вечера“, вели Кајмакоски. Тој на прашањето дали би сакал да ја претставува Македонија на Евровизија, вели дека тоа му е најголемата желба од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фантастичниот Даниел Кајмакоски е првиот победник на регионалниот музички натпревар „X Фактор“. Моментот кој го чекал цел живот конечно му се исполни. Пред сè ги направи горди неговите родители, но и цела Македонија. Среде Белград во Комбанк арената на најголемото музичко шоу, на водечката позиција се најде нашиот Даниел Кајмакоски. - Зборовите некако не ми доаѓаат и многу ми е тешко нешто да кажам, цел живот го чекав овој момент кога ќе ги видам мајка ми и татко ми горди. Тоа ми успеа вечерва”, со солзи во очите рече Даниел по победата, не криејќи ја возбудата што токму тој е првиот регионален Х Фактор победник, кој дома си замина со 10.000 евра, нов автомобил, можност за снимање албум и два спота. Тој вели дека ќе даде сè од себе, но прво неколку дена ќе се одмора, за потоа моќно да навлезе во музичките води. - Не знам со кого ќе работам и што, но од мене музика ќе има дефинитивно”, вети Даниел, кој меѓу другото призна дека досега имал мака да ги најде вистинските луѓе за соработка. “Најмногу ме нервираше ...
| | веќе видена | слични

Пред сè ги направи горди неговите родители, но и цела Македонија. Среде Белград во Комбанк арената на најголемото музичко шоу, на водечката позиција се најде нашиот Даниел Кајмакоски. - Зборовите некако не ми доаѓаат и многу ми е тешко нешто да кажам, цел живот го чекав овој момент кога ќе ги видам мајка ми и татко ми горди. Тоа ми успеа вечерва", со солзи во очите рече Даниел по победата, не криејќи ја возбудата што токму тој е првиот регионален Х Фактор победник, кој дома си замина со 10.000 евра, нов автомобил, можност за снимање албум и два спота. Тој вели дека ќе даде сè од себе, но прво неколку дена ќе се одмора, за потоа моќно да навлезе во музичките води. - Не знам со кого ќе работам и што, но од мене музика ќе има дефинитивно", вети Даниел, кој меѓу другото призна дека досега имал мака да ги најде вистинските луѓе за соработка. "Најмногу ме нервираше тоа што сите ме фалеа, но никој ништо не ми нудеше. Ми требаше само поддршка, и затоа сакам некогаш да имам училиште преку кое ќе им помагам на младите ...
| | веќе видена | слични

Даниел Кајмакоски, победникот на Х-Фактор, откри дека отсекогаш најголема желба му била да ја претставува Македонија на Евровизија. Откако почнав да гледам Евровизија сакав да бидам дел од неа, да ја претставувам својата земја. Со тек на времето таа желба почна да се губи бидејќи го сменив мислењето за фестивалот. Евровизија е голема манифестација и мене би ми било чест да ја претставува Македонија доколку таа го побара тоа од мене, вели Кајмакоски. По победата на Х Фактор, Даниел ќе тргне на турнеја низ земјите во регионот. Ќе патува со Кики Лесендриќ во САД, а во план е и снимањето на првиот сингл, на кој работи неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даниел Кајмакоски е победник на X-Фактор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: