Заев на пуштање пречистителна станица во Кочани: Со приклучувањето на Виница, во Брегалница до Штип ќе тече чиста вода


4 копии

Претседателот на Владата Зоран Заев присуствуваше на пригодната свеченост по повод пуштањето во употреба на пречистителната станица за отпадни води во Кочани. ...
| | веќе видена | слични

Денеска во селото Мојанци во употреба е пуштена Пречистителната станица за отпадните води од Кочани, кои повеќе нема да се слеваат директно во реката ...
| | веќе видена | слични

23 милиони швајцарски франци е вредноста на новоизградената станица за пречистување на отпадните води од фекалниот колекторски систем, која денеска беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска се обрати на пригодната свеченост по повод пуштањето во употреба на пречистителната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општина Кочани на најдобар начин ја искористи финансиската поддршка на Владата за покривање на долговите што ги остави во наследство претходната локална ...
| | веќе видена | слични

Свечено пуштена во употреба пречистителна станица во кочанското село Мојанци. Комплексот се простира на површина од 11 ха. , а во него ќе се пречистуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Македонија Зоран Заев денеска ја посети Општина Кочани и оствари куса средба со градоначалникот Николчо Илијев, со претседавачот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 96 | | | веќе видена

Со разлика од само девет гласа Урсула фон дер Лајен стана првата жена која ја освои претседателската функција во Европската комисија. Неизвесноста траеше до ...
сите 195 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев на пуштање пречистителна станица во Кочани: Со приклучувањето на Виница, во Брегалница до Штип ќе тече чиста вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: