Проблемот со кучињата скитници ја вжешти дискусијата во Советот на Гостивар

Програмата за справување со проблемот со кучињата скитници ја вжешти атмосферата во Советот на Општина Гостивар. Документот беше усвоен едногласно, но на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Еко-патролата и Одделението за едукација на ЈП „Комунална хигиена“-Скопје одржаа заедничко еко-предавање пред средношколците од СУГС „Кочо Рацин“. Покрај ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Комунална хигиена Скопје распиша тендер за заловување на улични кучиња, набавка на мрежа за заловување кучиња како и кафези за вртоглава сума на пари.Станува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Под мотото „Скопје цвета“, денеска во Градскиот парк беше отворен Скопскиот цветен фестивал. Шеста година по ред, оваа манифестација ги собира љубителите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Екипите на ЈП „Комунална хигиена“-Скопје спроведоа акција за расчистување обемна дива депонија лоцирана на влезот на гробиштата во општината Ѓорче Петров. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипите на ЈП „Комунална хигиена“-Скопје вчера започнаа дводневна акција за генерално чистење на општината Ѓорче Петров. Активностите се одвиваат на потегот од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Албанските членови на Судскиот совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 272 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 364 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 160 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проблемот со кучињата скитници ја вжешти дискусијата во Советот на Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: