Општината ќе кофинансира за изградба на патот од Оризари до локалитетот Добра Вода

26.07.2018 Општина Кочани ќе ја кофинансира реализацијата на проектот „Изградба на пристапен пат од селото Оризари до манастирот „Пресвета Богородица“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Никако да се стави крај со појавата на кучиња скитници. Напротив, во овие летни денови кучињата ги има во се поголем број. Деновиве, се забележува глутница од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Комбиња со регистарски таблички од други градови се забележани како разнесуваат кучиња во скопските општини. Оваа појава која не е само во Скопје, деновиве ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 60 | | | веќе видена

Изјавите на претставниците на власта дека цензусот и не бил така битен за конечниот резултат на претстојниот референдум значат дека политичката борба ќе ...
сите 81 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општината ќе кофинансира за изградба на патот од Оризари до локалитетот Добра Вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: