„Американ ерлајнс“ слета во Дубровник: Прва директна линија со Филаделфија во текот на туристичката сезона


Авион „боинг 767-300“ на најголемата американска и светска авиокомпанија „Американ ерлајнс“ со 197 патници пристигна утрово на аеродромот во Дубровник, на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Последниве неколку дена се зборува за настан кој се случил во еден клуб во Дубровник. Сметката од 50.000 евра требало да ја плати богат Саудиец кој цело време ...
| | веќе видена | слични

Според хрватските медиуми , кои ја објавија фискалната сметка , точниот износ бил  368 120 куни.За време на забавата било испиено едно шише шампањ Дом Перињон ...
| | веќе видена | слични

Синот на шеикот Хамадан бин Зајед ал Нахијан, од Обединетите Арапски Емирати, бил приведен од полицијата во Дубровник, затоа што не сакала да плати сметка од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Син на арапскиот шеик Хамадан бин Зајед Ал Нихијан, со луксузна јахта во сопственост на неговиот татко долга 141 метар впловил во Дубровник и заминал на забава ...
| | веќе видена | слични

Син на шеик од Обединетите Арапски Емирати, Хамадан Бин Зајед Ал Нахијан, пристигнал со луксузната 141 метарска јахта на неговиот татко во Дубровник, каде што ...
| | веќе видена | слични

Во дубровничкото пристаниште викендов вплови една од најголемата јахта на светот “Јас“ на арапскиот шеик Хамдад бин Зајед бин Султан ал Нахјан и неговиот син ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена во Дубровник стигнала една од најголемите и најлуксузни јахти на светот. Станува збор за јахтата „Yas“, долга 141 метар, која е во ...
| | веќе видена | слични

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 459 | | | веќе видена

СДСМ со марш за спас на милионите на Заев, екс премиерот бега од ТВ дуел, се дел од фактите на денот според ВМРО-ДПМНЕ. 1. СДСМ е првата партија која ...
сите 185 | | | веќе видена

Министерката за правда никако не работи според Уставот и законите, таа реши да си ја уништи својата кариера со тоа што кажа да дека биле технички грешки во ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Американ ерлајнс“ слета во Дубровник: Прва директна линија со Филаделфија во текот на туристичката сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: