Привршуваат преговорите за поделбата на управите


2 копии

Пред неколку дена со одлука на влада беа разрешени сите членови на управни и надзорни одбори во јавните претпријатија, установи, агенции и други правни лица. ...
| | веќе видена | слични

Со еден потег и во ист момент беа разрешени повеќе од 800 луѓе, што од ВМРО-ДПМНЕ го толкуваат како почеток на чистките и бруталната партизација на државата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Списокот со имињата на разрешените членови на управните и надзорните одбори утре ќе биде објавен во Службен весник. Според извори од Владата, нивните служби, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Списокот со имињата на разрешените членови на управните и надзорните одбори утре ќе биде објавен во Службен весник, тврди телевизијата „24 Вести“. Според нив, ...
| | веќе видена | слични

Владата усвои решенија за разрешување на членовите на сите управни и надзорни одбори на јавните претпријатија, установи, агенции и други правни лица, а станува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска изјави дека назначувањето на новите членови на управни и надзорни одбори во ...
| | веќе видена | слични

Со само еден потег Владата ги разреши сите членови на управните и надзорните одбори на јавните претпријатија, јавните здравстени установи и јавните установи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

Привршуваат преговорите за поделбата на управите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: