Привршуваат подготовките за 12. Пијанечко-малешевска свадба

Привршуваат подготовките за Пијанечко-малешевската свадба, манифестација којашто на почетокот на септември по 12 пат ќе се одржи во Делчево. Првите активности ...
| | веќе видена | слични

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 402 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев ја поздравува одлуката на пратеникот Павле Богоевски да поднесе оставка на функцијата и смета дека е храбра и во функција на понесување ...
сите 422 | | | веќе видена

На средбата беше констатирано дека во овој важен период за Република Северна Македонија, потребно е целата политичка енергија да се насочи кон исполнувањето на ...
сите 229 | | | веќе видена

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност, во попладневните часови променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ...
сите 198 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон го обвинил Стив Бенон, блискиот соработник и поранешен главен стратег на Доналд Трам, претседателот на САД, дека заедно ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Привршуваат подготовките за 12. Пијанечко-малешевска свадба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: