Привремен сообраќаен режим на дел од булеварот Партизански одреди

6 копии

Град Скопје ги информира граѓаните дека поради изведување на градежни работи на дел од булеварот Партизански одреди, од денеска ќе се воведе привремен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Универзална сала ќе почне да се реновира кон крајот на година. Град Скопје доби пари од Владата за отпочнување на постапката за реконструкцијата на концертната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Играта на нерви за возачите продолжува до крајот на август. По бројните реакции на скопјани за секојдневниот метеж, градоночалникот Шилегов вели морало сега да ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Долги колони возила по булевар „Партизански одреди“ кога граѓаните одат и се враќаат од работа, закрчен сообраќај пред мостот „Гоце Делчев“, нервози и хаос на ...
| | веќе видена | слични

Градската власт предводена од СДСМ и градоначалникот Петре Шилегов продолжува инвестиции во патната инфраструктура и реконструкција на најважните и ...
| | веќе видена | слични

Градската власт предводена од СДСМ и градоначалникот Петре Шилегов продолжува инвестиции во патната инфраструктура и реконструкција на најважните и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Град Скопје денеска почна со реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од „Веро Џамбо“ до крстосницата кај зградата на „Макпетрол“. Градежните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата пред два дена ја усвои програмата за реализација на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година. Во програмата, која е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„СДСМ води сериозни преговори со претседателите на политичките партии, со работни групи, членови на раководствата на партиите, за формирање Влада со нов ...
сите 452 | | | веќе видена

Либанските безбедносни сили испалиле солзавец кон антивладините демонстранти во Бејрут, кој се собрале вчера да протестираат, а биле лути на власта поради ...
сите 435 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 325 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција кажа дека неидентификувани лица пратени од СДСМ приоѓале со понуди од 6 и 7-цифрени ...
сите 131 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Привремен сообраќаен режим на дел од булеварот Партизански одреди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: