54-та генерација матуранти од СОУ „Ванчо Прќе“ - Виница го прославија полнолетството


22.05.2018 Радица Јованова е новиот ученик на генерацијата 2014-2018 во СОУ “Ванчо Прќе“. Таа е од Зрновци, но тинејџерските години ги поминала во училиштето ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Овој период се слават матурските забави. За жал, оваа убава традиција се претвора во бизарен тренд составен од беспотребно потрошени пари, невкусна облека, ...
| | веќе видена | слични

Матурантите од Хрватска го прославија последниот училишен ден со низа инциденти низ повеќе градови во државата, јавуваат хрватските медиуми. Во Загреб, на ...
| | веќе видена | слични

Хрватските матуранти вчера славеле последен ден од училиште. Се собирале на плоштадите и улиците низ многу градови, како и секоја година, но ни овој пат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 128 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

54-та генерација матуранти од СОУ „Ванчо Прќе“ - Виница го прославија полнолетството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: