Определен 30 дневен притвор за газдата, возачот на автобусот и раководителот и куќен притвор за две лица


За трагичната автобуска несреќа, судија на претходна постапка им определи притвор од 30 дена на сопственикот на Дурмо Турс, раководителот и возачот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Младата Ерза Османи е девојката која е најмлада жртва од кобната несреќа која се случи кај Ласкарци минатиот месец. durmo turs Д-р Алберт Леши, од Клиниката за ...
| | веќе видена | слични

Уште една голема трагедија поврзана со автобуската несреќа кај Ласкарци вчера ја потресе Македонија, кога почина 19-годишната девојка која беше тешко повредена ...
| | веќе видена | слични

Почина 19-годишната девојка на која ѝ беше ампутирана ногата по автобуската несреќа кај селото Ласкарци. Таа беше во критична состојба повеќе од еден месец, а ...
| | веќе видена | слични

Уште едно семејство е завиено во црно. Тажна вест излезе од скопските клиники каде скоро месец дена лежеше 19 годишна девојка која на 13 февруари беше во ...
| | веќе видена | слични

Тешко повредената девојка во трагичната несреќа кај Ласкарци почина на КАРИЛ. 19 годишната студентка е 16-тата жртва на превртениот автобус на “Дурмо турс”. 40 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ, денеска почина уште една жртва од страшната сообраќајна несреќа, која се случи на 13-ти ...
| | веќе видена | слични

Уште една жртва на трагичната автобуска несреќа на патот Скопје – Тетово. Денеска, на повредите им подлегна 19-годишната девојка, на која, по несреќата и беше ...
| | веќе видена | слични

Деветнаесетгодишната девојка на која и беше ампутирана ногата по кобната сообраќајка кај Ласкарци каде што се преврте автобус на „Дурмо турс“ денеска починала ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев останува оптимист за добивање позитивна одлука од Европскиот совет за датум за преговори и верува дека на 17 и 18 октомври ќе има конечен ...
сите 533 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во ...
сите 360 | | | веќе видена

Со заедничко отворено писмо насловено „Да го придвижиме Западен Балкан напред“, шефовите на дипломатиите на Чешка, Полска, Словачка и Унгарија, бараат ЕУ да ...
сите 243 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 185 | | | веќе видена

По објавениот прислушуван разговор каде се слуша гласот на министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска која во 2013 година за време на локалните избори бара од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Определен 30 дневен притвор за газдата, возачот на автобусот и раководителот и куќен притвор за две лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: