Притвор за велешанец кој ја усмрти сосетката и тешко го повреди нејзиниот син

4 копии

Кривична пријава за сторени убиства и нанесување тешка телесна повреда му се поднесени на 65-годишниот велешанец И.Ј кој вчера со секира ја усмрти својата сосетка и тешко го повреди нејзиниот син. На И.Ј. одреден му е и 30 дневен притвор. На 05.04.2017 година околу 11,00 часот во Велес, на ул.„Методија Андонов Ченто“ по претходна расправија, И.Ј. насилно влегол во домот на Р.Т.(65) и нејзиниот син З.Т.(46), при што на З.Т. му нанел повреда со нож во пределот на раката, а на Р.Т. со секира и нанел повреда во пределот на главата. Р.Т. во критична состојба е пренесена во Ургентен Центар Скопје, каде во 14 часот истата починала, а на З.Т. укажана му е лекарска помош во Медицински центар Велес, информираат од Министерството за внатрешни работи
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Велес поднесе кривична пријава против И.Ј.(65) од Велес за сторени кривични дела „убиство“ и „тешка телесна повреда“. На пријавениот му е определена мерка притвор во траење од 30 дена. Министерството за внатрешни работи информира дека вчера околу 11,00 часот во Велес, на ул.„Методија Андонов Ченто“ по претходна расправија, И.Ј. насилно влегол во домот на Р.Т. (65) и нејзиниот син З.Т. (46), при што на З.Т. му нанел повреда со нож во пределот на раката, а на Р.Т. со секира и нанел повреда во пределот на главата. Р.Т. во критична состојба е пренесена во Ургентен Центар Скопје, каде во 14,00 часот починала, а на З.Т. укажана му е лекарска помош во Медицински центар Велес.
| | веќе видена | слични

СВР Велес поднесе кривична пријава против И.Ј.(65) од Велес за сторени кривични дела „убиство“ и „тешка телесна повреда“. На 05.04.2017 година околу 11,00 часот во Велес, на ул.„Методија Андонов Ченто“ по претходна расправија, И.Ј. насилно влегол во домот на Р.Т.(65) и нејзиниот син З.Т.(46), при што на З.Т. му нанел повреда со нож во пределот на раката, а на Р.Т. со секира и нанел повреда во пределот на главата. Р.Т. во критична состојба е пренесена во Ургентен Центар Скопје, каде во 14,00 часот истата починала, а на З.Т. укажана му е лекарска помош во Медицински центар Велес. На пријавениот му е определена мерка притвор во траење од 30 дена.
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи поднесе кривична пријава против И.Ј.(65) од Велес за сторени кривични дела „убиство“ и „тешка телесна повреда“. -Вчера околу11,00 часотвоВелес, наул.„Методија Андонов Ченто“ попретходнарасправија, И.Ј. насилновлеголводомотнаР.Т.(65) инејзиниотсинЗ.Т.(46), приштонаЗ.Т.мунанелповредасоножвопределотнараката, анаР.Т.сосекираинанелповредавопределотнаглавата. Р.Т. вокритичнасостојбае пренесенавоУргентен Центар Скопје, кадево 14,00 часотистатапочинала, ана З.Т. укажанамуелекарскапомошвоМедицински центар Велес, соошуваат до полицијата. На пријавениот му е определена мерка притвор во траење од 30 дена.
| | веќе видена | слични
2 копии

Шеесет и четири годишната Рахилка Т. е жената која вчера беше убиена од својот сосед, а нејзиниот син и снаа тешко повредени. Нападот, како што информираат од полицијата, се случил вчера околу 11 часот кога И.Ј. (64) насилно влегол во куќата на Рахилка по претходна меѓусебна расправија во која се наоѓала таа, нејзините син и снаа. Соседот И.Ј. ја удрил Рахилка со секира по главата нанесувајќи и тешки повреди, а нејзиниот син З.Т. (46) го повредил во раката со нож. Напаѓачот, велат од МВР, бил совладан од случаен минувач пријател на жртвите. Рахилка со тешки повреди била пренесена во ЈЗУ Општа болница во Велес, а од таму во Клиничкиот центар во Скопје, каде им подлегнала на повредите. Убиецот бил приведен и изведен пред суд.
| | веќе видена | слични
2 копии

На пријавениот му е определена мерка притвор во траење од 30 дена. Министерството за внатрешни работи информира дека вчера околу 11,00 часот во Велес ,  на ул.„Методија Андонов Ченто“ по претходна расправија, И.Ј. насилно влегол во домот на Р.Т. (65) и нејзиниот син З.Т. (46), при што на З.Т. му нанел повреда со нож во пределот на раката, а на Р.Т. со секира и нанел повреда во пределот на главата. Р.Т.  во критична состојба е  пренесена во Ургентен Центар Скопје, каде во 14,00 часот починала, а на  З.Т. укажана му е лекарска помош во Медицински центар Велес.
| | веќе видена | слични

На 05.04.2017 година околу 11,00 часот во Велес, на ул.„Методија Андонов Ченто“ по претходна расправија, И.Ј. насилно влегол во домот на Р.Т.(65) и нејзиниот син З.Т.(46), при што на З.Т. му нанел повреда со нож во пределот на раката, а на Р.Т. со секира и нанел повреда во пределот на главата. Р.Т. во критична состојба е пренесена во Ургентен Центар Скопје, каде во 14 часот истата починала, а на З.Т. укажана му е лекарска помош во Медицински центар Велес, информираат од Министерството за внатрешни работи.
| | веќе видена | слични

Останато

„Одлуката останува на вас, граѓаните на ПЈРМ, морам да кажам вака иако воопшто не ми се допаѓа кратенката ПЈРМ. Ако барав нешто од вас, тоа е во иднина да ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 83 | | | веќе видена

Аналитичарите Сашо Клековски и Владимир Божиновски едногласни во објаснувањето зошто ВМРО-ДПМНЕ има несогласување со договорот и со референдумот во вечерашното ...
сите 22 | | | веќе видена

„Ако барате некој германски министер, дојдете во Македонија“, истакна Хајко Мас, министер за надворешни работи на Германија. На овој начин министерот за ...
сите 241 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 70 | | | веќе видена

Вардарци со силно темпо продолжуваат на одигрување натпревари. После големата победа против актуелниот шампион на Европа, црвено-црните слетаа во Скопје, вчера ...
сите 106 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Притвор за велешанец кој ја усмрти сосетката и тешко го повреди нејзиниот син

Од:
До кого (е-маил):
Порака: