Притвор за велешанец кој ја усмрти сосетката и тешко го повреди нејзиниот син

4 копии

Кривична пријава за сторени убиства и нанесување тешка телесна повреда му се поднесени на 65-годишниот велешанец И.Ј кој вчера со секира ја усмрти својата сосетка и тешко го повреди нејзиниот син. На И.Ј. одреден му е и 30 дневен притвор. На 05.04.2017 година околу 11,00 часот во Велес, на ул.„Методија Андонов Ченто“ по претходна расправија, И.Ј. насилно влегол во домот на Р.Т.(65) и нејзиниот син З.Т.(46), при што на З.Т. му нанел повреда со нож во пределот на раката, а на Р.Т. со секира и нанел повреда во пределот на главата. Р.Т. во критична состојба е пренесена во Ургентен Центар Скопје, каде во 14 часот истата починала, а на З.Т. укажана му е лекарска помош во Медицински центар Велес, информираат од Министерството за внатрешни работи
| | веќе видена | слични

СВР Велес поднесе кривична пријава против И.Ј.(65) од Велес за сторени кривични дела „убиство“ и „тешка телесна повреда“. На 05.04.2017 година околу 11,00 часот во Велес, на ул.„Методија Андонов Ченто“ по претходна расправија, И.Ј. насилно влегол во домот на Р.Т.(65) и нејзиниот син З.Т.(46), при што на З.Т. му нанел повреда со нож во пределот на раката, а на Р.Т. со секира и нанел повреда во пределот на главата. Р.Т. во критична состојба е пренесена во Ургентен Центар Скопје, каде во 14,00 часот истата починала, а на З.Т. укажана му е лекарска помош во Медицински центар Велес. На пријавениот му е определена мерка притвор во траење од 30 дена.
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Велес поднесе кривична пријава против И.Ј.(65) од Велес за сторени кривични дела „убиство“ и „тешка телесна повреда“. На пријавениот му е определена мерка притвор во траење од 30 дена. Министерството за внатрешни работи информира дека вчера околу 11,00 часот во Велес, на ул.„Методија Андонов Ченто“ по претходна расправија, И.Ј. насилно влегол во домот на Р.Т. (65) и нејзиниот син З.Т. (46), при што на З.Т. му нанел повреда со нож во пределот на раката, а на Р.Т. со секира и нанел повреда во пределот на главата. Р.Т. во критична состојба е пренесена во Ургентен Центар Скопје, каде во 14,00 часот починала, а на З.Т. укажана му е лекарска помош во Медицински центар Велес.
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи поднесе кривична пријава против И.Ј.(65) од Велес за сторени кривични дела „убиство“ и „тешка телесна повреда“. -Вчера околу11,00 часотвоВелес, наул.„Методија Андонов Ченто“ попретходнарасправија, И.Ј. насилновлеголводомотнаР.Т.(65) инејзиниотсинЗ.Т.(46), приштонаЗ.Т.мунанелповредасоножвопределотнараката, анаР.Т.сосекираинанелповредавопределотнаглавата. Р.Т. вокритичнасостојбае пренесенавоУргентен Центар Скопје, кадево 14,00 часотистатапочинала, ана З.Т. укажанамуелекарскапомошвоМедицински центар Велес, соошуваат до полицијата. На пријавениот му е определена мерка притвор во траење од 30 дена.
| | веќе видена | слични
2 копии

Шеесет и четири годишната Рахилка Т. е жената која вчера беше убиена од својот сосед, а нејзиниот син и снаа тешко повредени. Нападот, како што информираат од полицијата, се случил вчера околу 11 часот кога И.Ј. (64) насилно влегол во куќата на Рахилка по претходна меѓусебна расправија во која се наоѓала таа, нејзините син и снаа. Соседот И.Ј. ја удрил Рахилка со секира по главата нанесувајќи и тешки повреди, а нејзиниот син З.Т. (46) го повредил во раката со нож. Напаѓачот, велат од МВР, бил совладан од случаен минувач пријател на жртвите. Рахилка со тешки повреди била пренесена во ЈЗУ Општа болница во Велес, а од таму во Клиничкиот центар во Скопје, каде им подлегнала на повредите. Убиецот бил приведен и изведен пред суд.
| | веќе видена | слични

На 05.04.2017 година околу 11,00 часот во Велес, на ул.„Методија Андонов Ченто“ по претходна расправија, И.Ј. насилно влегол во домот на Р.Т.(65) и нејзиниот син З.Т.(46), при што на З.Т. му нанел повреда со нож во пределот на раката, а на Р.Т. со секира и нанел повреда во пределот на главата. Р.Т. во критична состојба е пренесена во Ургентен Центар Скопје, каде во 14 часот истата починала, а на З.Т. укажана му е лекарска помош во Медицински центар Велес, информираат од Министерството за внатрешни работи.
| | веќе видена | слични
2 копии

На пријавениот му е определена мерка притвор во траење од 30 дена. Министерството за внатрешни работи информира дека вчера околу 11,00 часот во Велес ,  на ул.„Методија Андонов Ченто“ по претходна расправија, И.Ј. насилно влегол во домот на Р.Т. (65) и нејзиниот син З.Т. (46), при што на З.Т. му нанел повреда со нож во пределот на раката, а на Р.Т. со секира и нанел повреда во пределот на главата. Р.Т.  во критична состојба е  пренесена во Ургентен Центар Скопје, каде во 14,00 часот починала, а на  З.Т. укажана му е лекарска помош во Медицински центар Велес.
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Притвор за велешанец кој ја усмрти сосетката и тешко го повреди нејзиниот син

Од:
До кого (е-маил):
Порака: