Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“


5 копии

Младата Ерза Османи е девојката која е најмлада жртва од кобната несреќа која се случи кај Ласкарци минатиот месец. durmo turs Д-р Алберт Леши, од Клиниката за ...
| | веќе видена | слични

Уште една голема трагедија поврзана со автобуската несреќа кај Ласкарци вчера ја потресе Македонија, кога почина 19-годишната девојка која беше тешко повредена ...
| | веќе видена | слични

Почина 19-годишната девојка на која ѝ беше ампутирана ногата по автобуската несреќа кај селото Ласкарци. Таа беше во критична состојба повеќе од еден месец, а ...
| | веќе видена | слични

Уште едно семејство е завиено во црно. Тажна вест излезе од скопските клиники каде скоро месец дена лежеше 19 годишна девојка која на 13 февруари беше во ...
| | веќе видена | слични

Тешко повредената девојка во трагичната несреќа кај Ласкарци почина на КАРИЛ. 19 годишната студентка е 16-тата жртва на превртениот автобус на “Дурмо турс”. 40 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ, денеска почина уште една жртва од страшната сообраќајна несреќа, која се случи на 13-ти ...
| | веќе видена | слични

Уште една жртва на трагичната автобуска несреќа на патот Скопје – Тетово. Денеска, на повредите им подлегна 19-годишната девојка, на која, по несреќата и беше ...
| | веќе видена | слични

Деветнаесетгодишната девојка на која и беше ампутирана ногата по кобната сообраќајка кај Ласкарци каде што се преврте автобус на „Дурмо турс“ денеска починала ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 641 | | | веќе видена

Одлуката за тоа дали ќе и биде доделен датум за преговори на Северна Македонија предизвика сериозна раздвиженост на социјалните мрежи. Мониторингот на F 2 N 2 ...
сите 435 | | | веќе видена

Реномираниот BBC пишува за најавените предвремени парламентарни избори, цитирајќи го Заев дека „Ние сме жртви на историската грешка на ЕУ“. Во написот на ...
сите 677 | | | веќе видена

Турската војска денеска воспостави контрола над сирискиот пограничен град Рас ал-Ајин, пренесуваат медиумите. Турските трупи и опозициските единици кои се ...
сите 809 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: