Притвор од 30 дена за Атанасовски, на екс шефот на УБК му се заканува казна затвор од 4 години


Апсењето на екс-шефот на УБК, Владимир Атанасовски следува ден по сведочењата на обвинетите во судскиот процес за 27 април, Стефан и Михаил Младеновски и ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството ја проширува истрагата за случувањата во собранието на 27 април минатата година. Освен екс директорот на УБК Владимир Атанасовски на кого ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Судија на претходна постапка му одреди триесетдневен притвор на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање – УБК, Владимир Атанасовски, ...
| | веќе видена | слични

Ексдиректорот на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) Владимир Атанасовски доби 30 дена притвор, одлучи Судот по распитот ноќва, откако на 3 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 155 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 157 | | | веќе видена

Дел од новинарите кои вчера го следеа судскиот процес за настаните на „Крвавиот четврток“, беа шокирани, бидејќи во еден од сведоците, препознаа директен актер ...
сите 192 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Костадин Костадинов од СДСМ.„Аболицираниот за криминал Зоран Заев е целосно збунет и ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Притвор од 30 дена за Атанасовски, на екс шефот на УБК му се заканува казна затвор од 4 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: