Притвор за сите 16 осудени за настаните од „27 април“ – од судот директно во Шутка

11 копии

Судечкиот совет предводен од судијката Добрила Кацарска го прифати барањето на Обвинителството за обезбедување притвор на обвинетите во настаните од 27 април ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обвинителството бара притвор за обвинетите од 27. април во 2017 година во Собрание, на кои судот денеска судот им изрече затворски казни од 7 до 18 години. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии

Судот денеска изрече пресуди за случувањата во Собранието од 27 април. Ова се пресудите: Митко Чавков-18 години затвор. Душко Лазаров-15 години затвор. Горан ...
| | веќе видена | слични
23 копии

Во Кривичниот суд во Скопје денеска е објавена пресудата за 17-те преостанати, од првично 33 обвинети за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да ја престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Притвор за сите 16 осудени за настаните од „27 април“ – од судот директно во Шутка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: