Концепт видео покажува како би можел да изгледа Moto RAZR 2019 (ВИДЕО)


Оживувањето на Moto RAZR брендот, во ново руво, е многу популарна тема во последно време. Шематскиот приказ за тоа како хипотетички би можел да изгледа Moto RAZR 2019 се појави минатиот месец, по што се појавија и рендери базирани на скиците. Сега ни пристигнува концепт видео, кое го креираше Waqar Khan. Клипот е преполн со Moto RAZR телефони, кои се отвораат и затвораат, а тука се и сугерираните решенија за интерфејсот, како што е управувањето со известувањата на надворешниот екран. Останува да се види колку конкретниот Moto RAZR 2019 ќе биде сличен на овие рендери, посебно доколку знаеме дека актуелната технологија на флексибилни уреди е во рани фази од развојот. Исто така, останува да се види дали новиот Moto RAZR ќе успее да се појави во текот на оваа година и по која цена ќе се продава. Текстот Концепт видео покажува како би можел да изгледа Moto RAZR 2019 (ВИДЕО) е превземен од USB.mk .
| | веќе видена | слични

Заедно со G7 Plus, G7 Power е еден од моќните уреди кои беа претставени во новата G7 серија на Motorola. Меѓу другото, смартфонот нуди голем дисплеј, голема батерија и многу повеќе:. Дел од причината поради која Moto G7 Play доаѓа со помала батерија е токму G7 Power. Како што кажува самото име, G7 Power нуди голема батерија, од 5000mAh. За жал, во однос на другите спецификации двата уреди се речиси исти - Snapdragon 632 процесор, кој кај G7 Power е придружен од 3GB RAM. Како и кај G7 и G7 Plus, на предната страна се наоѓа 6.2 инчен панел, со резолуција од 720 x 1570 пиксели и тело-дисплеј сооднос од 76.96 %. Од друга страна, наместо стало, изграден е од пластична конструкција. Дисплејот е заштитен со Corning Gorilla Glass 3. Достапен е само во сина боја. Предности: висок тело-дисплеј сооднос голема батерија Негативно: Дебело тело Ниска резолуција на дисплејот На задната страна, се наоѓа само една камера, од 12 мегапиксели, придружена од селфи камера со 8 мегапиксели. Работи на Android (9.0 Pie). Цената на G7 ...
| | веќе видена | слични

Во однос на другите три тукушто претставени Moto G модели, G7 Plus доаѓа со помоќни спецификации и помодерен дизајн. Ова се сите карактеристики кои ги нуди:. Иако Moto G7 е "главниот" уред во G7 серијата, G7 Plus се смета за премиум моделот. Доаѓа со истиот 6.2 инчен панел како G7, со резолуција од 1080 x 2270 пиксели и тело-дисплеј сооднос од 81.52 %. Покрај тоа, работи и на батерија со ист капацитет, од 3000mAh. На задната страна се наоѓа стаклена конструкција, придружена од алуминумска рамка. Достапен е во сина и црвена боја. Една поголема разлика меѓу G7 и G7 Plus е процесорот - Plus моделот доаѓа со помоќниот, Snapdragon 636, придружен од 4GB RAM и 512GB меморија. Панелот е заштитен со Corning Gorilla Glass 3. Дуалниот систем на задната страна е составен од 16 мегапикселен и 5 мегапикселен сензор, придружени од Dual LED блиц. На предната страна има 12 мегапикселна камера. Заедно со помоќните спецификации, G7 Plus нуди и повисока цена од останатите модели. Неговата почетна цена е 350 долари.
| | веќе видена | слични

Уште од самото претставување на Moto G линијата во 2013 година, серијата на Motorola служеше како најдобар избор за оние кои се во потрага по буџетски уреди од средната класа. Уште еден ваков телефон, кој неодамна беше претставен, е и Moto G7:. Оваа година, Motorola претстави четири нови модели во Moto G7 серијата. Покрај G7 Power, G7 Play и G7 Plus, се наоѓа и "обичниот" Moto G7. Овој уред доаѓа со голем, 6.2 инчен панел, резолуција од 1080 x 2270 пиксели и тело-дисплеј сооднос од 82.58 %. Телефонот е изработен од стаклена конструкција, придружена од алуминиумски рамки. Достапен е само во црна и бела боја. Дисплејот е заштитен со Corning Gorilla Glass 3. Во однос на останатите модели, G7 нуди просечни спецификации - малку подобри од оние на G7 Play, а речиси еднакви со оние на G7 Plus и G7 Power. Процесорот е Snapdragon 632, придружен од 4GB и 64GB меморија. Работи на батерија од 3000mAh. Како и повеќето смартфони во денешно време, на задната страна се наоѓа дуален систем камери, составен од главна камера ...
| | веќе видена | слични

Motorola ја лансираше Moto Camera 2 апликацијата која е стандардна за интерфејсот на камерата на многу Moto смартфони и преку нов софтвер обезбеди значителни новитети и подобрување. Сега корисниците на Moto смартфони добиваат Live Filters за директно нанесување ефекти уште пред да се направи сликата, Leveler UI, AR стикери, баланс на бело преку преглед на степени и многу други помали подобрување на перформансите.
| | веќе видена | слични

Деновиве, Motorola ги претстави новите уреди во Moto G серијата. Меѓу нив, се наоѓа и буџетскиот Moto G7 Play. Да погледнеме што нуди:. Со својот 5.7 инчен дисплеј, Moto G7 Play е најмалиот меѓу новопретставените модели. Токму поради тоа, уредот е покомпактен и практичен за користење од останатите. Панелот е со резолуција од 720 x 1512 пиксели и тело-дисплеј сооднос од 76.72 %. Екранот е придружен од пластична конструкција, која е достапна во црна, златна и сина боја. Во однос на внатрешните спецификации, дефинитивно се гледа дека станува збор за уред од пониска класа. Процесорот е Snapdragon 632, придружен од само 2GB RAM и 32GB меморија. Работи на батерија од 3000mAh. На задната страна, главната камера е од 13 мегапиксели, додека селфи камерата е од 8 мегапиксели. Двете се придружени од блиц. Токму поради спецификациите, G7 Play е најевтиниот од сите. Неговата почетна цена е 200 долари.
| | веќе видена | слични

Откако со moto g серијата воведовме нови правила на пазарот на смартфони во 2013 год., се повеќе корисници бараат премиум квалитет по достапна цена. Со секоја следна генерација на moto g, ние остануваме посветени на основните работи – да нудиме телефони со премиум карактеристиките кои ги заслужувате, без да ги жртвуваме квалитетот, сигурноста и цената коишто ги очекувате. Како што не постојат двајца исти потрошувачи, така и барањата од смартфоните се многу различни. Новото moto g7 семејство ги вклучува најбараните и најценети функции за нашиот најважен клиент – за ВАС. Токму тоа е причината, Motorola да понуди четири нови модели од нејзиниот најпродаван смартфон до моментот – со уште подобри камери, издржливост на батеријата, процесорска моќ и максимално големи екрани. moto g 7 plus: Слики и видео со непобедлив квалитет Создаден за да го следи вашиот интензивен ритам на живот и да ви овозможи со него да ги направите вашите најдобри фотографии досега, новиот moto g 7 plus ви овозможува водечка за ...
| | веќе видена | слични

Телефоните на преклопување беа најголем тренд пред десетина години. Постоеа низа различни уреди, од различни брендови, со интересен и уникатен дизајн. Меѓу нив, како најпопуларни се покажаа токму овие:. 1. Motorola RAZR - Уредот кој речиси секое кул дете го имаше, а оние кои го немаа, го посакуваа. 2. Motorola V300 - Иако не толку модерен како RAZR, сепак постоеа голем број фанови и сопственици на V300. 3. LG VX-6000 - Уникатен дизајн, моќна камера (за тоа време) 4. Sony SCP-5300 - Тотално уникатен и модерен уред 5. Ericsson T28 - Еден од најтенки, најлсените и најпрактичните уреди за своето време 6. Motorola V60 - Најголемата инспирација за производството на RAZR, во однос на дизајнот 7. Motorola MicroTac - Нов и уникатен начин на преклопување во светот на телефоните Дали вие сте биле сопственик на некој од овие уреди? :)
| | веќе видена | слични
2 копии

Новата генерација на паметниот телефон на Motorola пристигнува наскоро и според првичните информации, ќе се продава по пристапна цена. Moto G7 пристигнува со подобрени компоненти и дизајн, како и некои детали кои стануваат се поретки, посебно во таа ценовна категорија. Новиот Moto G7 ќе пристигне со екран со дијагонала од 6,2 инчи и најмал раб кога станува збор за “G” серијата. Покрај тоа, на предниот дел од екранот ќе има и мал “Notch” каде што ќе биде сместена камерата, која што освен за селфи фотографии, ќе служи и за отклучување со помош на технологијата за препознавање на лице. На задниот дел ќе биде сместен сензорот за отпечатоци на прсти и двојна камера од 12 и 5 мегапиксели. Најверојатно новиот Moto G7 ќе биде отпорен на вода, а ќе има и 3,5 мм аудио влез, како и можност за надградба на меморијата од 64 GB со мемориска MicroSD картичка. Moto G7 ќе биде опремен со Snapdragon 632 процесор кој би требало да биде за 50% побрз во однос на Snapdragon 450 кој што го користеше Moto G6, а ќе има и 4 GB RAM ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 87 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 175 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Струмичани му одадоа почит на трагично загинатиот претседател Борис Трајковски. Пред споменикот Македонија подигнат во негова чест, голем број граѓани, негови ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концепт видео покажува како би можел да изгледа Moto RAZR 2019 (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: