Надежта почнува со херој: Нов трејлер за „Captain Marvel“ со нови детали за главната хероина


Ликот на суперхеројот во најавениот филмски хит „Captain Marvel“ доби предизвик да го толкува жена. Улогата на Капетанот Марвел ќе ја толкува Бри Ларсон. Дејството на приказната е сместено во деведесеттите години и ја следи Керол Данверс ( Бри Ларсон ) како станува еден од најмоќните суперјунаци, поточно најмоќната суперхероина во универзумот. Во новиот трејлер за најавениот филмски хит, се откриваат нови детали поврзани со овој анимиран лик оживеан на филмското платно. Керол му открива на Ник Фари, кој го глуми Семјуел Л. Џексон , дека на Земјата се наоѓаат вонземјани кои се нарекуваат Скрулови. Исто така, таа мора да му докаже дека самата не е Скрул. Нејзиниот ментор и водач на елитната единица Старфорс го глуми Џад Ло . Она што е интересно во врска со овој филм е фактот дека истиот говори за настанувањето на еден суперхеројски лик.  Режисери се Ен Боден и Рајан Флек , а сценариото е потпишано од Мег ЛеФов, Никол Перлман, Женева Робертсон-Дворет, Лиз Флахајв, Карли Менш , како и Боден и Флек. Премиерата е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претходните два трејлера ја претставуваа суперхеројската личност Керол Денверс, овој трејлер е мешавина од интергалактичка акција и нејзините човечки страни, кои вклучуваат интеракција со Ник Фјури. Исто така, подобро ќе се запознаеме и со Скрулс и првпат ќе ја видиме неговата способност за промена на обликот. Керол ни ги открива своите примарни способности, нарекувајќи ги фотонски удари. После своето соло филмско деби, кое ни пристигнува на 8-ми март, Капетан Марвел ќе им се придружи на Авенџерсите во четвртото продолжение и ќе биде клучен играч во „Endgame“, против Тонос, како и во продолжението на целокупната суперхеројска франшиза.
| | веќе видена | слични

Според голем број Амерички анализи од страна на Box Office Mojo, одличниот актер Samuel L.Jackson е најпозната банкарска ѕвезда во Холивуд, благодарение на 120-те плус филмови кои остварија 13.3 милиони долари во филмската индустрија низ целиот свет. Холивудски репортер тврди дека голем дел од неговото богатство доаѓа од Марвел филмовите, кои имаат девет најпрофитни филмови за последните 10 години. Во Марвел, Џексон го игра Ник Фјури, шефот на Одмаздниците. Исто така, во последните 30 години, Џексон просечно учествувал во пет филмови годишно, од кои некои се најбарани и незаборавни филмови, па затоа очигледно е зошто тој е најзаслужен актер на сите времиња. Најголемиот успех во кариерата, Џексон го оствари со филмот Pulp Fiction, каде што целиот свет го знаеше поради зборот “motherfucker”, со што стана актуелен и претпознатлив на филмската сцена.
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 206 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 252 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 269 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 146 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надежта почнува со херој: Нов трејлер за „Captain Marvel“ со нови детали за главната хероина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: