Приштина е за продолжување на дијалогот до Белград, но со јасни цели

3 копии

„Зери“ додава дека тие сметаат оти „инсистирањето на директно признавање во текот на дијалогот треба да биде безусловно“. Косовскиот министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Од национален интерес за Косово е да ги реши отворените прашања со Србија преку нормализација на односите, изјави претставничката на ЕУ во Приштина, Наталија ...
| | веќе видена | слични

Проблемот во Македонија не започна заради Македонија, туку земјава дојде на дневен ред во фаза на развој на едно сценарио во регионот и веројатно треба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
4 копии

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјавил дека властите во Приштина наскоро ќе поднесат тужба против Србија поради геноцид, пишуваат косовските медиуми. Тачи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Два дена по катастрофалниот земјотрес во Мексико, при што загинаа најмалку 230 лица, спасувачките тимови воспоставија контакт по телефон со деца затрупани под ...
сите 224 | | | веќе видена

Доколку Северна Кореја изврши тестирање на хидрогенска бомба во Тихиот Океан, тоа ќе биде „промена на играта“ и САД ќе го третираат сериозно, но не веруваат ...
сите 338 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приштина е за продолжување на дијалогот до Белград, но со јасни цели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: