По принцот Хари, тој ја преземал титулата најпосакуван кралски ерген


Со оглед на тоа дека принцовите Хари и Вилијам одамна се зафатени, на британскиот трон останале уште само неколку посакувани ергени, а еден од нив е младиот ...
| | веќе видена | слични

Британскиот весник „Дејли мејл“ ги објави мрачните тајни на семејството на кралот Џорџ V. Весникот ги објави белешките на авторот Џејмс Пејп Хенси, којшто ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 455 | | | веќе видена

Европските медиуми ја пренесуваат информацијата на “Дејли Телеграф“ утрово дека британската премиерка, Тереза Меј, ја разгледува можноста за измени на ...
сите 401 | | | веќе видена

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони. ЈП „Македонија пат" апелира на внимателно возење и прилагодување ...
сите 143 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 377 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По принцот Хари, тој ја преземал титулата најпосакуван кралски ерген

Од:
До кого (е-маил):
Порака: