Принцот Филип го слави 98. роденден


 Меѓу британските кралеви, не само што Кралицата Елизабета владеела најдолго, туку најверојатно добивала и најмногу подароци. Таа самата за секој од ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговата неодамнешна посета на Лондон била најинтересниот настан за британската кралица Елизабета Втора во ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател повторно го привлече вниманието на Британците со најновиот коментар за неговата посета на Лондон и средбата со британската кралица ...
| | веќе видена | слични

Британската амбасада синоќа го одбележа роденденот на кралицата Елизабета. Таа е родена на 21 април, но официјалниот роденден и се слави втората сабота во ...
| | веќе видена | слични

„Villa Guardamangia“ на Малта која некогаш била дом на англиската кралица Елизабета ставена е на продажба, велат од Би-би-си. Вилата се наоѓа на периферија на ...
| | веќе видена | слични

Вилата Гуардамангиа на Малта, во која во периодот од 1949-1951 година живеела англиската кралица Елизабета II, е единствената резиденција надвор од Англија за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Навивачката група „Шверцери“ реагира на, како што велат тие, медиумската хајка по одбележувањето на 30-годишнината од своето постоење во Македонскиот народен ...
сите 310 | | | веќе видена

По добиената покана од премиерот Заев за средба со граѓанските организации, кои во петокот го одржаа големиот Марш против загаденоста на воздухот, тие се ...
сите 81 | | | веќе видена

Во моменти кога власта тоне во скандали се јавија слугите на Заев. Па ајде да се обратам до Нола и Александрова, и до останатите малкумина нивни поддржувачи, ...
сите 189 | | | веќе видена

Без оглед на се што сте слушнале, идејата да останете во добри односи со поранешниот партнер никако не е добра идеја, покажало едно психолошко истражување. ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Принцот Филип го слави 98. роденден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: