ЕДНИОТ СЕ СМЕЕШЕ, ДРУГАТА ЌЕ ДОБИЕШЕ ПО НОСОТ: Вилијам и Кејт стрижеа овци (ВИДЕО)


Принцот Вилијам и неговаташ жена Кејт Мидлтон посетија фарма во северна Англија, и се фатија да стрижат овци. И додека принцот смеејќи добро си ја заврши ...
| | веќе видена | слични

Принцезата Кејт Мидлтон и принцот Вилијам овие денови се во службена посета на северозападна Англија. Кејт во таа пригода се дружеше со насобраниот народ, а ...
| | веќе видена | слични

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон деновиве се во Кумбри, каде што го поминуваат времето во руралните делови и се дружат со локалното население. Кејт при посетата ...
| | веќе видена | слични

 За припадниците од посилниот пол кои го имаат прифатено губитокот на косата, односно со гордост си ја прикажуваат ќелавоста, студиите посочуваат дека им се ...
| | веќе видена | слични

 Тие го советувале Вилијам дека може да најде некоја подобра од неа, но Кејт од ден на ден докажува дека е совршена идна кралица. Веќе добро е познато дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, ...
сите 173 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 181 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Довербата во процесот за проширување на ЕУ ќе претрпи голема штета ако веднаш не почнат преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 144 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
сите 111 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕДНИОТ СЕ СМЕЕШЕ, ДРУГАТА ЌЕ ДОБИЕШЕ ПО НОСОТ: Вилијам и Кејт стрижеа овци (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: