На принцеза ѝ украле накит од милион долари: Невиден грабеж во луксузен хотел во Париз

3 копии

Принцеза од кралското семејство на Саудиска Арабија пријавила кражба на накит од милион долари кој што „исчезнал“ од нејзината соба во хотелот „Риц“ во Париз. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

„Јас од месец септември 2018-та година до некаде 10 април 2019-та сум постојано уценуван од група на луѓе кои од мене изнудија голема сума на парични средства“ ...
сите 536 | | | веќе видена

Едно лице од Бангладеш почина, а 12 други се повредени во сообраќајната несреќа што се случи синоќа на автопатот Демир Капија- Неготино.Возачот кој управувал ...
сите 306 | | | веќе видена

Поранешната судијка во Стразбур, Маргарита Цаца Николовска, како повеќе да е „загрижена“ за иднината на СЈО, отколку од криминалот што го произведе тоа. Таа за ...
сите 166 | | | веќе видена

Данска ќе плати огромна цена поради одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да ја откаже неговата посета на земјата само 12 дена пред најавениот ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На принцеза ѝ украле накит од милион долари: Невиден грабеж во луксузен хотел во Париз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: