“Баскет Дино“ чека разврска во Првата, за да влезе во Втората кошаркарска лига

02.05.2018 Екипата на “Баскет Дино“ ги исполни планирањата за овогодишната сезона во Третата кошаркарска лига. Со 13 победи од 18 одиграни натпревари, нашите ...
| | веќе видена | слични

Челниците на Серија А денеска потврдија дека италијанските клубови ќе имаат право да формираат свои Б тимови во следната сезона. Б тимови ќе започнат во Серија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески (40) и неговата две години помлада сопруга Сања биле повеќе од една деценија во врска пред да се ...
сите 78 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Денешното барање на судот да донесе одлука по налог на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 348 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Баскет Дино“ чека разврска во Првата, за да влезе во Втората кошаркарска лига

Од:
До кого (е-маил):
Порака: