Драматична елеганција: Софија Вергара во фустан со наметка на оскаровска забава


Софија Вергара и Џо Манганиело им се придружија на добитниците на Оскар во прославувањето. Холивудскиот пар беше поканет на забавата на Vanity Fair во Беверли Хилс. 45-годишната актерка избра елегантна креација од високата мода. Фустанот со наметка е дело на британската модна куќа Ралф и Русо.
| | веќе видена | слични

 Смелата комичарка им ги затвори устите на сите снобови од црвениот тепих, како и филмската и модната индустрија генерално, појавувајќи се во ист фустан на сите поважни настани досега. Од премиера на филм, преку доделување на Оскар, па до гостување на емисија, таа без ни малку срам го облече за секаде. Многумина ги заинтригира веста дека на неодамна одржаните Оскари, Меѓутоa, она што малкумина го забележаа е дека и комичарката Тифани Хадиш (38) излезе на сцената, облечена во креација што веќе ја имаме видено. Не само еднаш, туку повеќепати. Таа очигледно го обожува својот долг бел фустан со потпис на Александар Меквин, бидејќи истиот го одбра за низа важни настани: од премиерата на нејзиниот филм „Girls Trip “ , преку гостувањето во познатата емисија „Saturday Night Live “ , а најпосле и на 90-тото издание на манифестацијата Оскар. Доколку ги следите модните избори на славните дами, веројатно знаете дека ова не е воопшто вообича ена пракса на црвениот тепих. Напротив. Се коси со елитизмот што таму се ...
| | веќе видена | слични

Модата на Оскарите , како и на Vanity Fair забавата по манифестацијата некако уште ни е тема за разговор и секојдневно знаеме да ги озобруваме фустаните кои познатите дами ги носеа. Но, некако постојано се навраќаме на фустанот кој Кендал Џенер го носеше и по кој навистина полудеа сите! Откако се одржа доделувањето на Наградите на академијата сите зборуваат за црниот, краток фустан со екстравагантни ракави, кој познатата сестра Џенер го носеше на забавата на Vanity Fair. Тоа што највеќе го привлече вниманието е должината на фустанот. Тој е толку многу краток што навистина ни е чудно како воопшто можеш да се движиш, седнуваш, стануваш, а ништо да не се види. Кендал отсекогаш правела храбри избори за својот моден изглед, а исто така секогаш и користи да ја истакне својата убава градба. Сепак е една од најуспешните модели во светот! Дали и вие би носеле ваков фустан?
| | веќе видена | слични
4 копии

Австралиската манекенка Шанина Шаик носеше незгоден фустан на забавата пред Оскарите во Лос Анџелес. Преубавата Шанина носеше плишан фустан со долги ракави. Тоа што привлече внимание беше превисокиот шлиц, кој ги истакна нејзините секси нозе. При движењето во ово фустан, во еден момент дојдоа до израз нејзините гаќички. Бидејќи досега сме виделе се на црвениот тепих, ќе се сложиме дека позитивната страна е што оваа убавица барем носи гаќички. На оваа креација таа имаше многу длаболко деколте, но ништо не беше вулгарно бидејќи таа има многу мали гради, па не се виде ни дел од нив.
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатата манекенка Кендал Џенер се појави во одлично издание на забавата после Оскарите, односно на забавата на "Vanity Fair", но пред да се појави неа ѝ се случила вистинска драма. Имено, таа била пренесена во болница откако ѝ се слошило поради бизарниот витамински третман кој го примила по повод овој настан. Таа била хоспитализирана поради лошата реакција на витаминскиот третман за подмладување. Блиски извори до манекенката рекле дека 22 годишната манекенка била пренесена во истата болница каде го направила третманот. Станува збор за витамински коктел кој е брз третман после кој енргијата Ви се враќа, имат помлад изглед, помага во губење на килограмите и го лекува мамурлукот за многу брзо време. Тој чини од 75 до 100 долари по сесија. Се вбризгува директно во крвотокот и наводно холивудските ѕвезди го практикуваат пред вакви важни настани. Криси Тиген минатата година сподели фотографија на Инстаграм додека го примала третманот.
| | веќе видена | слични

Кендал Џенер во неделата се појави на црвениот тепих на „Vanity Fair“ забавата по Оскаровската ноќ.Ѕвездата се појави во мини црн фустан, со длабоко деколте и интересни ракави.Фустанот имаше детали од тантела од страните, но Кендал реши да не го следи примерот на останатите ѕвезди, па реши да си облече гаќички без разлика на транспарентниот фустан. Моделот изгледаше одлично, со или без гаќички!???? @vanityfairA post shared by Kendall (@kendalljenner) on Mar 6, 2018 at 5:46pm PST
| | веќе видена | слични

Албанската актерка на забавата по доделувањето на наградите Оскар се појави во проѕирен , мрежест фустан што не сокриваше ништо . Меѓу најпознатите Холивудски ѕвезди, актерката и пејачката  Блеона привлече внимание со фустанот што не сокриваше ништо . Само мал дел од градите и беше прекриен со златни плочки , а се друго беше откриено на радост на папараците. Инаку Блеона пред девет години се преселила во САД , каде ја гради кариерата . 
| | веќе видена | слични

Најважната холивудска ноќ во годината ја следи „Венити фер“ забавата, на која се собираат повеќе славни личности отколку на црвениот тепих на Оскарите. Причината за тоа е секако фактот дека не секој е повикан на доделувањето на престижните филмски награди, а оваа година на таа абава можеа да се забележат покреативни креации отколку на Оскарите. Во нашата галерија погледнете кој направи моден погодок, а кој со цел да привлече внимание на себе изгледал како движечка модна грешка. ____________________________________________________________________________
| | веќе видена | слични
2 копии

86-годишната актерка Рита Морено беше дел од синоќешното издание на „Оскарите“. Таа се појави во улога на презентер, а уште додека траеше преносот од црвениот килим, успеа да ги освои сите симпатии и да направи сите да зборуваат за неа. Имено, таа на 90-тото издание на престижните филмски награди се појави во истата креација што ја носеше на „Оскарите“ во 1962 година, кога воедно го доби и Оскарот за најдобра женска улога во остварувањето „West Side Story“. Инаку, нејзиниот говор е и најкраткиот во историјата на „Оскарите“, траел само 15 секунди и гласи: „О Боже. Не ми се верува. И тука ќе завршам“. „Немав поим дека ќе победам. Бев сигурна дека тоа ќе биде Џуди Герланд за „Judgment at Nuremberg“. Но, за секој случај од Манила дојдов до Филипините, каде што е сошиен и фустанот што го носев тогаш, а го носам и сега, само малку преправен. Не ми се верува дека го носам. Единствената преправка е околувратникот и тоа што горниот дел е сега топ“, објаснува актерката, пејачка и танчерка. Дури и ракавиците што ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По доделувањето на Оскарите, традиционално, во Лос Анџелес се одржа традиционалната Vanity Fair after party, на која се појaвија сите познати и непознати ѕвезди од светот на холивудскиот шоубизнис. Меѓу нив беше и албанската пејачка и актерка Блеона Керети, која на црвениот тепих од постоскаровската гламурозна журка се појави во мрежест фустан и без градник. Вниманието на фоторепортерите и присутните го привлекоа нејзините бујни гради, чии пупки беа суптилно прекриени. Инаку, Блеона пред девет години се пресели во САД заради кариерата. Во јавноста отсекогаш плени внимание со своите оскудни модни комбинации со кои повеќе открива отколку што покрива.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
сите 167 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, ...
сите 210 | | | веќе видена

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до ...
сите 158 | | | веќе видена

Барањето на Владата – ВМРО-ДПМНЕ да достави предлози во вид на амандмани околу предлог-законот за Обвинителството, македонската опозиција го нарекува обид за ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драматична елеганција: Софија Вергара во фустан со наметка на оскаровска забава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: