Мерната станица во Прилеп покажува екстремно високо ниво на загадување, локалната власт тврди дека е во тест период


Прилеп урива рекорди по загаденост на светско ниво. Според резултатите на новата мерна станица синоќа Прилеп можеби беше најзагадениот град во светот со ...
| | веќе видена | слични

После алармантните бројки на присуство на PM 10 честички во прилепскиот воздух кои рушеа и уште рушат светски рекорди, прилепскиот градоначалник Илија ...
| | веќе видена | слични

Соодветно препораките на централната и градската власт и заложбите на Општина Аеродром, ги активираме дополнителните интервентни мерки кои се однесуваат на ...
| | веќе видена | слични

Прилеп синоќа беше најзагаден град во Македонија. На апликацијата „Мој воздух“ загадувањето изнесуваше 1438 ПМ10 честици на метар кубен. Состојбата не беше ...
| | веќе видена | слични
26 копии
9 копии

Зимскиот распуст за сите ученици продолжен за два дена. Ваква мерка донесе попладнево Владата, поради континуирано загадениот воздух во повеќе градови во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Прагот на алармирање за загаденоста на воздухот е надминат на дел од мерните станици во Скопје, Битола, Тетово и Струмица, поради што стапија на сила мерките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 168 | | | веќе видена

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
сите 223 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 255 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 263 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 156 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мерната станица во Прилеп покажува екстремно високо ниво на загадување, локалната власт тврди дека е во тест период

Од:
До кого (е-маил):
Порака: