Поднесени над 200 барања за обесштетување од невремето во прилепско


2 копии
4 копии

Прилеп ќе пренамени средства од локалниот буџет за обештетување на земјоделците од погодените реони од последното невреме кога 100 проценти беше уништен родот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешната седница на Советот на Општина Прилеп, советниците го усвоија предлог заклучокот по постапката за процена на штета и помош во отстранување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп, Петар Ристески изјави денеска дека локалната власт треба да ги сослуша барањата на жителите на ...
| | веќе видена | слични

Заврши пријавувањето и теренската проценка на штетите од невремето кое на 7 овој месец зафати дел од струмичкиот регион. До општинската комисија за проценка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот Јоргос Псарианос соопшти дека ја напушта партијата „То Потами“(Река) поради поддршката на фракцијата за Преспанскиот договор, само неколку часа ...
сите 185 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 137 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Од оваа ноќ јужните предели на Европскиот Континент вклучувајќи го и Балканот ќе потпаднат под влијание на силниот циклон Марко кој се развива некаде над ...
сите 204 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша кришум се врати од Кина и отиде на снимањето на Ѕвездите на Гранд, каде не се одвојувала од својот телефон и лекарствата.Таа цело време е под ...
сите 228 | | | веќе видена

Законот за двојазичност е противуставен, донесен во нелегална процедура, а со тоа и штетен. Ова се главните причини заради кои што ВМРО-ДПМНЕ денес поднесува ...
сите 327 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поднесени над 200 барања за обесштетување од невремето во прилепско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: