Во Прилеп откриено спомен-обележје на бранителот Ненад Серафимовски кој загина во „Диво Насеље“

Херојски Прилеп продолжува да им се оддолжува на своите херои кои животите ги дадоа за Македонија, во мирнодобски услови. Херојски Прилеп продолжува да им се ...
| | веќе видена | слични

Во паркот кај судот во Прилеп вчера беше подигнат споменик во чест на загинатитот „тигар“ Ненад Серафимовски, кој го загуби животот на 9 мај 2015 година во ...
| | веќе видена | слични

Во паркот кај Основниот суд во Прилеп денеска е откриено спомен-обележје на Ненад Серафимоски, припадник на Единицата за специјални задачи тигар кој загина во ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 201 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 169 | | | веќе видена

Судот мора да се ослободи од притисокот и да ги констатира пропустите направени при изрекувањето на мерката притвор на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски. Нема ...
сите 94 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 151 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 72 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 196 | | | веќе видена

Капитал - Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото бегство „Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Прилеп откриено спомен-обележје на бранителот Ненад Серафимовски кој загина во „Диво Насеље“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: