Пешак загина во Прилеп

4 копии

Шеесет и седумгодишен пешак загина денеска во Прилеп, откако во него удрил автомобил. Како што е наведено во полицискиот билтен, денеска во 11:20 часот било ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Општина Прилеп соопшти дека во рамките на проектот „Гасификација на Прилеп“ веќе две недели на терен врши анкета на стопанските субјекти од градот, со цел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прилепската локална самоуправа апелира до стопанските субјекти во општината што поскоро да ги внесат своите податоци во анкетните листови (енергетска картичка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

М.Ш. (67) пешак загина денеска во Прилеп, откако во него удрил автомобил.Денеска во 11:20 часот било пријавено дека на улицата „Биди маж“ во Прилеп патничко ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ треба јасно да каже дали имало грчка дипломатска интервенција после интервјуто на Зоран Заев или не? Дали тиражниот Екатимерини лаже кога вели дека откако ...
сите 157 | | | веќе видена

И сега, за името е или не е, прашува членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски, коментирајќи ја видеопораката на франсускиот рпетседател Емануел Макрон, кој ...
| | веќе видена

Ако Мицкоски нема план за бојкот, има ли план ЗА европската иднина на Македонија? Македонија сега слободно дише и има еден план, стратешки план за влез во НАТО ...
сите 221 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 233 | | | веќе видена

Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд куќата на скопскиот ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пешак загина во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: