Приколките стануваат „транспарентни“ благодарение на новите видео камери (ВИДЕО)


Valeo на саемот за потрошувачка електроника CES во Лас Вегас претстави систем кој ја подобрува видливоста позади за возилата кои влечат приколка. Мртвите агли ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Саемот “CES 2019” кој овие денови се одржува во Лас Вегас, се најде во центарот на вниманието поради еден необичен потег. Имено, пред одржувањето на самиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата која се занимава со производство на секс играчки Lora DiCarlo, планирала да го претстави својот прв производ за жени на Саемот за потрошувачка ...
| | веќе видена | слични

Лас Вегас – 9 јануари 2019 – Компанијата „Самсунг Електроникс“ ( Samsung Electronics Co., Ltd. ) ја претстави новата генерација на наградуваниот Фемили Хаб ( ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Институциите се политички притиснати и парализирани. Ниту имаат капацитет, ниту имаат храброст, ниту пак волја за да го истражуваат криминалот на власта, ...
сите 511 | | | веќе видена

Aмериканската амбасада во Скопје целосно ја поддржува одлуката на обвинителството да ги испита сите наводи за корупција и да ги гони како оправдани, засновани ...
сите 368 | | | веќе видена

По четиричасовен распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција од страна на шефицата Вилма Рускоска, специјалната обвинителка Катица Јанева ...
сите 621 | | | веќе видена

На вечерашната седница на ЦО на СДСМ за нов заменик министер за економија, премиерот Заев го предложи Кирил Колемишевски, поранешен член на групата “Нокаут”. ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приколките стануваат „транспарентни“ благодарение на новите видео камери (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: