Брак што ја вознемири Малезија

6 копии
3 копии

Старосната граница за стапување во брак од неодамна е поместена, па се повеќе млади се одлучуваат на таков чекор по триесетата година. Според статстиката на ...
| | веќе видена | слични

Бракот на 11.годишно девојче и 30.годишен маж предизвикал бурни реакции во Малезија, па се’ погласни се и’ повиците за минимална возраст за брак од 18. години. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бракот на 10 годишното девојче со 40 годишен маж предизвика бура од реакции во Малезија, каде се погласни се барањата за донесување закон за одредување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 15. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Во крајните западни и источни делови ќе има ...
сите 246 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, упати сочувство до семејството на ненадејно и прерано починатиот градоначалник на Охрид, Јован Стојаноски.„Дозволете ...
сите 101 | | | веќе видена

Во 16.25 часот во Полициска станица Македонски брод е пријавено дека на улица ,,Партизанска’’ во Македонски Брод патничко моторно возило ,,Фолксваген голф’’ со ...
сите 141 | | | веќе видена

Со презентација на дополнителни докази од вештачењето на мобилните телефони на обвинетите Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски… во Кривичниот суд почна рочиштето ...
сите 247 | | | веќе видена

Француската полиција го застрела терористот за кој што се верува дека е одговорен за вооружениот напад на Божиќниот пазар во Стразбур, а сега истражителите се ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брак што ја вознемири Малезија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: