Млад кривопаланчанец,актуелен советник во Општината од опозоциската ВМРО ДПМНЕ, под дејство на алкохол викендов навредувал и се заканувал на полициски службеници


За време на викендот,22 годишен жител на Крива Паланка,лице кое се наоѓа на висока позиција во Унијата на млади сили на Вмро Дпмне од овој град и актуелен член ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Вчера четворица жители на Радовиш учествувале во меѓусебна тепачка пред влезот на полициската станица во Радовиш. Еден од нив му одзел службен пиштол на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Албанската државјанка Л.М. (28) по полноќ била приведена во Полициската станица Тетово за понатамошна постапка по претрес извршен од полициски службеници од ...
| | веќе видена | слични
14 копии
2 копии

Вчера околу 11 часот на локалниот пат село Маркова Сушица - село Цветово, Скопско, полициски службеници забележале патничко возило „опел кадет" со скопски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ нема да успее да обезбеди повеќе гласови во вториот круг од претседателските избори, а СДСМ ќе доживее фијаско на следните парламентарни избори, смета ...
сите 394 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп истакна денеска важност за вакцинирање во момент во кој епидемијата на сипаници ги зафати и САД. – Луѓето треба да се ...
сите 157 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски повикаа граѓаните на масовна излезност и поддршка на опцијата Заедно Напред во ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Млад кривопаланчанец,актуелен советник во Општината од опозоциската ВМРО ДПМНЕ, под дејство на алкохол викендов навредувал и се заканувал на полициски службеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: