Пријанка Чопра и Ник Џонас: Свадбата заврши, проблемите започнаа!


Изминатиот викенд, познатата мисица и актерка Пријанка Чопра се венчаше со музичарот Ник Џонас. Гламурозната веселба ја споделија на социјалните мрежи а се ...
| | веќе видена | слични

Американскиот пејач Ник Џонас и индиската актерка Пријанка Чопра, која во 2010 година ја доби титулата Miss World, направија свадба во американско-индиски стил ...
| | веќе видена | слични

Познатата двојка, Пријанка Чопра и Ник Џонас викендов ја славеа љубовта. Нивната свадбена свеченост, поточно три свадбени свечености, кои изобилуваат со ...
| | веќе видена | слични

По традиционалната индиска свадбена церемонија која се случуваше во саботата, во неделата следувала католичката свадба на глумицата Прајанка Чопра и ...
| | веќе видена | слични

Поранешната Мис на светот и актерка, Пријанка Чопра, се венчаше за 10 години помладиот пејач, Ник Џонас. Парот се венчал во саботата ви индискиот град Јодхпур, ...
| | веќе видена | слични

Бившата носителка на најпрестижната награда за убавина, Мис на светот, Пријанка Чопра и пејачот Ник Џонас направија луксузна раскошна боливудска свадба. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 172 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на ...
сите 164 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 173 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Довербата во процесот на проширување на ЕУ ќе настрада ако не почнат веднаш преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 146 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
сите 111 | | | веќе видена

Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пријанка Чопра и Ник Џонас: Свадбата заврши, проблемите започнаа!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: