Прифатена оставката на бугарскиот министер за земјоделие поради скандал со пари од ЕУ

12 копии

Бугарскиот министер за земјоделие, храна и шуми, Румен Порожанов, денеска поднесе оставка поради скандал во врска со купување луксузни недвижности и изградба ...
| | веќе видена | слични

Кој за што, а поранешниот бугарски претседател Георги Прванов за Македонија, која не испушта во ниедна пригода да ја обвини за крадење на бугарската историја, ...
| | веќе видена | слични

Македонија е неизбежна тема за партијата Алтернатива за бугарска преродба (АБВ), основана од бившиот бугарски претседател Георги Прванов, па не беше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 445 | | | веќе видена

аферата со пратеникот Павле Богоевски и неговиот разговор во кој нарачува „пола за 2.500 денари“ не стивнува. Од првиот ден од појавувањето на видеото во кое ...
сите 211 | | | веќе видена

По одличниот настап на полуфиналната вечер на Тамара на годинешниот „Евросонг“, поддршка за неа пристига од целиот балкан.Нејзините колеги од Македонија на ...
сите 182 | | | веќе видена

Миле Бошњаковски официјално ги потврди информациите дека портпаролската позиција во владата ја менува со првата функција во тимот на новиот претседател – шеф ...
сите 97 | | | веќе видена

Според документот се дозна каде се родило кралското бебе. Арчи харисон Маунтбатен Виндзор е роден во приватната болница Портланд во Вестминстер. За потребите ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прифатена оставката на бугарскиот министер за земјоделие поради скандал со пари од ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: