ГЕРМАНСКИ ЕКСПЕРТИ: Тврд Брегзит без работа ќе остави 612.000 луѓе во светот од кои 179.000 во самата Европска унија

Се проценува дека излегувањето на Велика Британија од ЕУ без договор (тврд Брегзит) ќе загрози 612.000 работни места низ светов, од кои 179.000 во самата ...
| | веќе видена | слични
17 копии
4 копии

Aко Велика Британија ја напушти Европската унија без притоа да постигне договор, тогаш 100 илјади работни мести во Германија би можеле да бидат укинати. Ова се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЕРМАНСКИ ЕКСПЕРТИ: Тврд Брегзит без работа ќе остави 612.000 луѓе во светот од кои 179.000 во самата Европска унија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: