Автомобил излетал од патот со брзина над 300 км/час – нема жртви

Возачот Џереми Фоли и неговиот совозач Јури Кузнецов заедно со нивниот Mitsubishi Lancer Evo 8 излетале од патот право во провалија но благодарение на заштитниот кафез кој останал надвор од автомобилот тие поминале само со полесни повреди. Погледнете како изгледало сето тоа.
| | веќе видена | слични

Тркачкиот автомобил во кој се најдуваа возачот и неговиот совозач излета од планинскта патека во Колорадо, превртувајќи се неколку пати во провалијата. За среќа, возачот и совозачот ја преживеаја несреќата. Џереми Фоли и неговиот совозач Јури Кузнецов излетаа од патеката за време на трката Pikes Peak International Hill Climb во Колорадо. Публиката со неверување гледаше како нивниот Митсубиши Ево се превртува низ планината. Автомобилот излета од патеката на многу опасна делница позната како ’Ѓаволското игралиште’. Тркалата, делови од каросеријата и моторот летаа наоколу откако автомобилот излета од патеката. Спасувачката екипа беше целосно шокирана кога забележа дека возачот и совозачот се свесни и малку повредени. Двајцата беа префрлени во локалната болница. Ги спаси безбедносниот кафез. Подоцна, Џереми им пиша на пријателите и фанови на Фејсбук: „Јури и јас сме добри, имаме помали повреди, но тоа не е ништо сериозно. Ви благодарам за вашата поддршка. Убаво е да се биде сакан“.
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 241 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 161 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 271 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 196 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 138 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 302 | | | веќе видена

Евро-Атлантскиот Совет на Македонија на својата интернет страница објави интерактивна мапа преку која може да се следи кои земји членки на НАТО го ратификуваа ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автомобил излетал од патот со брзина над 300 км/час – нема жртви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: