Презентација на локалниот стратегиски план за прилагодување, развиен во рамките на проектот ЕПИКУРО

Вчера (10.01.2019 година) во салата на Советот на Град Скопје се одржа презентација на содржината на Локалниот стратегиски план за прилагодување, развиен во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател, Емануел Макрон, испрати писмо до Французите, во кое тој го повикува народот на голема национална дебата и решавање на кризата што ја ...
сите 182 | | | веќе видена

Групата на германската зелена партија во Европскиот парламент го повика Манфред Вебер, кандидатот на Европската Народна Партија (ЕПП) за претседател на ЕК, ...
сите 143 | | | веќе видена

Трамп од Белата куќа предупреди на можноста за многу подолг застој, за што ги обвинува демократите, кои одбиваат да го поддржат предлогот за финансирање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Во регионот на Алпите и натаму владее голема опасност од лавини. На други места пак со постепената промена на временските услови се појавуваат нови проблеми. ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Презентација на локалниот стратегиски план за прилагодување, развиен во рамките на проектот ЕПИКУРО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: