Претставник на Вимблдон: Меган Маркл е вистински ноќен кошмар


 „Меган не го „расипа“ Хари, само му даде можност да избега од неговиот контролирачки настроен постар брат“, велат членови на кралскиот персонал. Откако Меган ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Иако се во брак само една година, животот под кралските правила веќе почнал да го наплаќа данокот во врска со принцот Хари и војвотката Меган Маркл. ...
| | веќе видена | слични

Извор близок до кралското семејство тврди дека Меган Маркл и принцот Хари имаат проблеми во бракот, па можеби ќе побараат помош од брачен терапевт, пишува ...
| | веќе видена | слични

 „Додека Меган менува по повеќе аутфити во денот, принцот Хари не може да си најде нов пар чевли,“ гласат коментарите упатени на сметка на скромноста на Хари. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во наредните десетина дена почнуваат подготовки за ослободување на дел од капацитетите во ГОБ „8ми Септември“, најави министерот за здравство, Венко Филипче, ...
сите 343 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа од Делчево рече дека на 15 јули одлучуваме во каква Македонија сакаме да живеееме, понижена Македонија или ...
сите 530 | | | веќе видена

Предизборната кампања завршува утре во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк. Уште денеска и утре политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 90 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборна единица 4, Александар Николоски, ги повикува граѓаните на масовна излезност на 15 јули со многу конкретни ...
сите 359 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 87 | | | веќе видена

Жител на ресенското село Горно Крушје добил отказ од туристичка агенција и испраќал заканувачки пораки дека во комбињата и автобусите на агенцијата има ...
сите 121 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претставник на Вимблдон: Меган Маркл е вистински ноќен кошмар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: