Девојка направила Лажен Фејсбук профил и постирала коментари со недолични содржини

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против две девојки за злоупотреба на лични податоци.Во првиот случај, Л.Б.(29) од Вевчани во текот ...
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против А.И.(19) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „тешка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Куманово поднесе кривични пријави за четворица жители на Куманово и кумановско. Поднесени се пријави против Е.И.(66) од село Слупчане, општина Липково, ...
| | веќе видена | слични

На 17.03.2019 во 20.00 часот во Полициска станица Гевгелија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „присвојување на добра од привремена ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Две лица се приведени синоќа во Гевгелија поради незаконско присвојување арехолошки предмети. Тие се приведени синоќа околу 20 часот во полициската станица во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во ...
сите 710 | | | веќе видена

Северна Македонија мора да ги почне преговорите со Европската Унија, а францускиот претседател Емануел Макрон не треба да го блокира тоа, смета поранешниот ...
сите 719 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за „Макфакс“, рече дека ги продал уделите од седум проценти во компанијата што поседува ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девојка направила Лажен Фејсбук профил и постирала коментари со недолични содржини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: