“McLaren 650S”

“McLaren 650S“ е извонреден и врвен спој меѓу перформансите, возењето на патот и луксузниот комфор. Развиен е врз основа на феноменалниот модел “MP4-12C“. Има “twin-turbo V8“ мотор од 3,8 литри од 641 к/с. Се’ што е најсовремено во автомобилската технологија е вградено во овој елегантен, снажен и брз автомобил.Меѓу другото, проактивна контрола на шасијата во сите услови на возење, “LED“ фарови, сателитска навигација, па дури и камери, напред и назад, за паркирање.За многумина, овој “McLaren 650S“ е “градска верзија“ на нивните болиди од Формула 1.
| | веќе видена | слични

McLaren на 4 март на саемот за автомобили во Женева ќе го представи новиот модел 650Ѕ. Ви ги претставуваме фотографиите и првите податоци за официјалниот модел. Ознака ја добил по фактот дека овозможува 640 коњски сили. Поседува 3.8 литарски V8 мотор и двоен турбо полнач. Покрај перформансите овој автомобил ги задоволува и сите карактеристики на изгледот на еден современ автомобил.
| | веќе видена | слични

Најмалиот модел на Ауди А1, сега ни пристигна и во ново Ѕ издание со дволитарски турбо мотор од 230 коњски сили… Најголемата новост се крие под хаубата, каде што се крие 2,0 литарски турбо бензински мотор од 231 коњски сили, што е за 25 коњски сили послабо од лимитираната серија А1 кватро, кој е представен 2012 година. Мотор со шест брзини, мануелен мењач како и погон на сите четири тркала. Спрема податоците, до 100 километри забрзува за 5,8 секунди, додека максималната брзина му е ограничена на 250 километри на час.
| | веќе видена | слични

Следната генерација на кросоверот BMW X1 ќе биде полесна, покомпактна и ќе се нуди со нови мотори. Моделот ќе е базиран на платформата што се користи кај Серија 2 Active Tourer и најверојатно BMW за основната верзија на Х1 ќе понуди 1,5-литарски трицилиндерски мотор со моќност од 135 коњски сили. Другите опции за моторизацијата вклучуваат четирицилиндерски турбо мотор со 231 КС, а според гласините верзиите M-Performance ќе може да се нарача со турбо мотор со 300 коњски сили. Следната генерација на Х1 ќе е со скромни димензии, но внатрешноста ќе биде во склад со она што го нудеше првата генерација на моделот, велат од BMW. Х1 ќе се нуди со модифицирана верзија на 4х4 погонот, а купувачите ќе можат да избираат од 6-брзински мануелен менувач или 8-степена автоматска трансмисија. Се претпоставува дека BMW веќе работи на нов модел - Х2, кој ќе е спортска верзија на Х1, односно ќе се примени веќе проверениот рецепт, „кросовер купе со три врати“.
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“McLaren 650S”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: