Претставата „Лимонада во друштво на директорот“ на ДАФ во Кочани

Драмската претстава „Лимонада во друштво на директорот“, која на 9 мај премиерно беше изведена на матичната сцена од Центарот за култура во Кичево, влезе во ...
| | веќе видена | слични

Интимен театар од Битола ја подготвува претставата „Жени“ во режија на Софија Ристевска Петрушева во која ќе учествуваат битолчанки кои го победиле канцерот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во кумановскиот театар утревечер премиерно ќе биде прикажана монодрамата „Прво лице еднина“ од режисерката Драгана Гунин во изведба на актерката Владанка ...
| | веќе видена | слични

Кумановскиот театар со претставата „Мани, мани, мани“ ја освои наградата за „Најхумористична претстава“ на фестивалот во Габрово во Бугарија, соопштија денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да ги тргнеме децата од мобилните телефони, таблетите и компјутерите. Ова е главната цел за организација на настаните кои ќе се одржат следниот викенд. Нема ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 287 | | | веќе видена

EХФ денес и официјално го потврди ранкингот на Македонија на ова Европско првенства. Европската ракометна федерација денес го објави пласманот од 7. до 24. ...
сите 213 | | | веќе видена

Документот ја цитира изјавата од 2010 година на поранешниот германски министер за надворешни работи Јошка Фишер. На прашањето каква „форма" ќе преземе ЕУ во ...
сите 249 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 97 | | | веќе видена

Обвинетиот Бојан Јовановски се пожали дека неговата состојба се влошува и оти мора да биде хоспитализиран. Тој нагласи дека се чуствува маргинализиран. Тој ...
сите 97 | | | веќе видена

Експертите на СЗО посочија дека не гледаат причина за таков потег во оваа фаза, но сепак сметаат дека е неопходно денеска да продолжат дискусиите за прашањето ...
сите 336 | | | веќе видена

Хрватска ќе има тешка задача да ја победи Норвешка ако сака да се пласира во финалето на Европското ракометно првенство. Ова ќе биде дуел на две непоразени ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претставата „Лимонада во друштво на директорот“ на ДАФ во Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: