Претседателот Трамп следната недела и официјално ја започнува кампањата за реизбор


Претседателот на САД Доналд Трамп вели дека има голема заинтересираност за собирот на кој тој и официјално ќе ја започне неговата кампања за реизбор во 2020-та ...
| | веќе видена | слични

На почетокот од претседателската кампања, Доналд Трамп собра двојно повеќе пари од сите негови противници заедно. Актуелниот американски претседател собра ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека следната недела ќе се состане со рускиот претседател Владимир Путин на самитот Г20 во Јапонија. ...
| | веќе видена | слични

Доналд Трамп изјавил дека ќе разговара со претседателите на Русија и Кина на маргините на самиотот Г20 во Осака. „Сакам да бидам пријател со Русија и така ќе ...
| | веќе видена | слични

Од Орландо, американскиот претседател Доналд ТРамп официјално ја почна кампањата за негов реизбор во 2020 година. Демократската партија сака да ја уништи ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 330 | | | веќе видена

Вечерва во телевизија Телма гостува потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири којшто посочи дека ДУИ нема право да говори со кого СДСМ може да коалицира, ...
сите 227 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање дали со оглед на новонастанатата ситуација со вирусот Ковид-19 ќе излегуваат на протести, ...
сите 193 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 340 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 426 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Трамп следната недела и официјално ја започнува кампањата за реизбор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: