Заканите од тероризам се поголеми, државите мора да ја вратат довербата кај граѓаните


Заканите од тероризам се се поголеми а најмоќните држави се на работ да изгубат контрола. Ова уште повеќе го поттикнуваат и мешавината од вистински и лажни ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска ги прими учесниците на Работилницата „Заштита од тероризам, подобрување на отпорноста на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ги прими учесниците на Работилницата „Заштита од тероризам, подобрување на отпорноста на ...
| | веќе видена | слични

Тероризмот не може да се ограничи, а неговата контрола зависи од демократскиот капацитет на институциите, сметаат во НАТО алијансата. На завршната сесија од ...
| | веќе видена | слични

Тероризмот не може да се ограничи, само ефективна демократија може да воспостави контрола. Мора да се зајакне владеењето на правото и демократијата и ...
| | веќе видена | слични

Ова што се случува денес во Сирија како да потсетува дека мирот е исклучок, а конфликтите и војните како да се некоја нормалност, рече претседателот Иванов. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ги прими учесниците на Работилницата „Заштита од тероризам, подобрување на отпорноста на ...
| | веќе видена | слични

На приемот на кој присуствуваа професори и истражувачи од Република Македонија, Обединетото Кралство, Германија, Белгија, Италија, Бугарија, Албанија, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што ...
сите 157 | | | веќе видена

„Јас го извадив пиштолот и кажав – полиција, за да не пристапуваат кон личноста која ја заштитувам“, рече директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Сашо ...
сите 209 | | | веќе видена

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ ...
сите 87 | | | веќе видена

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филмската ...
сите 96 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 242 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заканите од тероризам се поголеми, државите мора да ја вратат довербата кај граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: