Претседателот Пендаровски се сретна со Мустафа Шентоп, претседател на турското Собрание

Како што соопштија од кабинетот на претседателот, двајцата соговорници размениле мислења и информации за состојбите во двете земји, како и за актуелните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за одбрана на Србија, Александар Вулин му порача на претседателот Стево Пендаровски дека како Србија ќе го решава проблемот со Косово не е тема со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за одбрана на Србија, Александар Вулин, му порача на Стево Пендаровски дека темата како Србија ќе го реши проблемот со Косово не е тема за него и ...
| | веќе видена | слични

„Пендаровски малку го прашуваат за иднината на Северна Македоинија, ама би сакал да биде прашан за иднината на Србија. Како Србија ќе го реши својот внатрешен ...
| | веќе видена | слични

Српскиот министер за одбрана Александар Вулин жестоко реагира на изјавата на северномакедонскиот претседател Стево Пендаровски дека идејата за размена на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Македонија и Врховен командант на Вооружените сили Стево Пендаровски, денес ја оствари својата прва работна посета на Министерството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска бев во прва посета на Министерството за одбрана и на Генералштабот на Армијата, соопшти претседателот Стево Пендаровски за посетата на АРМ и веројатно ...
| | веќе видена | слични

Армијата на нашата држава ја ужива најголемата доверба кај граѓаните и таа навистина заслужува врховен командант како вас – со интегритет, со чесности и со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 569 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 230 | | | веќе видена

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти. Во последното деноноќие има 25 нови случаи на Ковид-19 и тројца починати, информира ...
сите 491 | | | веќе видена

Граѓаните се одговорни и генерално ги почитуваа одлуките на владата поврзани со спречување на заразата од ковид-19 и речиси 70 дена, од 22 март, во различни ...
сите 230 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес конференција пред седиштето на партијата, истакна дека Заев до крајот на годината секоја семејство во државата ќе го ...
сите 121 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Пендаровски се сретна со Мустафа Шентоп, претседател на турското Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: