Претседателот Пендаровски во посета на Брисел, очекува потврда за датум за преговори

6 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска престојува во во работна посета на Брисел. Ова ќе биде прва негова посета на Брисел, ...
| | веќе видена | слични

Шефот на државата ќе има одвоени билатерални средби со претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск и со заменик-претседателот на Европската комисија и висок ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот претседател Стево Пендаровски заедно со членовите од неговиот претседателски кабинет со комерцијален лет вчера отпатуваа за Брисел, каде тој треба ...
| | веќе видена | слични

Првото службено патување како претседател на државата, Стево Пендаровски вчера го започна со редовна авионска линија, за што инаку доби голем број позитивни ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Шефот на државата Стево Пендаровски, кој утре заминува во посета на Брисел, очекува дека на средбите таму ќе добие целосна потврда оти Македонија ќе добие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. ...
сите 301 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Пендаровски во посета на Брисел, очекува потврда за датум за преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: