Назначен специјален преставник за Северна Кореја


2 копии

Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џе-ин следната недела ќе испрати специјален претставник во Пјонгјанг за да разговара за евентуална средба на високо ниво со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Русија го одложи објавувањето на извештајот на експертите на ОН кои тврдат дека Северна Кореја ги крши санкциите на ОН со тоа што не ги запре своите нуклеарни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Претседателот на Јужна Кореја Мун Џaе-ин го назначи авијацискиот генерал Џеон Киеон-ду за нов министер за одбрана, со задача да работи на подобрување на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател ја обвинува Кина за забавување на процесот на денуклеаризација на Корејскиот Полуостров Претседателот Доналд Трамп предупреди дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од САД пристигнуваат контрадикторни изјави околу учеството во воените вежби со Јужна Кореја. Трамп сега ја обвинува Кина дека му врши притисок на Пјонгјанг. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Но, тој во исто време истакна дека во моментот нема причина да се трошат милиони долари на воени вежби.Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 163 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Назначен специјален преставник за Северна Кореја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: