Претседателот Иванов помилува 85 осудени лица по повод 2-ри Август

Скопје - Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов, по повод 2-ри Август 2011 година – Националниот празник на Република Македонија, даде помилување на 85 осудени лица, информираат од неговиот кабинет. Од нов 19 осудени се потполно помилувани, а 66 делумно се ослободуваат од натамошно извршување на казната затвор.
| | веќе видена | слични

Скопје - Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов по завршувањето на седницата во Собранието на Република Македонија ќе приреди прием за членовите на Владата на Република Македонија, информираат од неговиот кабинет.
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 143 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата ...
сите 92 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Иванов помилува 85 осудени лица по повод 2-ри Август

Од:
До кого (е-маил):
Порака: